Tenis. Iga Świątek z pierwszym triumfem w cyklu WTA w karierze!

Iga Świątek pokonała Nowozelandkę Elys Venturę 6:2, 6:2 w meczu 1. rundy eliminacji turnieju w Auckland. To pierwsze zwycięstwo 17-letniej Polki w cyklu WTA w karierze.
Zobacz wideo

Spotkaniem z reprezentantką gospodarzy Elys Venturą Iga Świątek rozpoczęła walkę o główną drabinkę turnieju WTA w Auckland. Obie zawodniczki po raz pierwszy w karierze zagrały w piątek w eliminacjach do imprezy tej rangi. Turniej w Nowej Zelandii z pulą nagród 250 tys. dolarów inauguruje tenisowy sezon 2019. 

Iga Świątek łatwo pokonała rywalkę

Świątek udanie zadebiutowała w seniorskim tourze WTA. Swoją rówieśniczkę Venturę (obie urodziły się w roku 2001) pokonała gładko 6:2, 6:2. Polka rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 3:0, a w dalszej części gry tylko powiększała przewagę. Juniorska mistrzyni Wimbledonu w całym pojedynku wygrała 64% piłek, a mecz trwał jedynie 56 minut. 

W półfinale eliminacji polska tenisistka zmierzy się z Amerykanką Claire Liu, która w pierwszym swoim meczu pokonała Niemkę Annę Zaję 6:2, 6:2 w godzinę i 21 minut. Liu, która jest o rok starsza od Świątek, w sezonie 2017 była najlepsza wśród juniorek na Wimbledonie. Amerykanka sklasyfikowana jest obecnie w rankingu WTA nieco wyżej niż warszawianka - na 142. miejscu, a Polka na 179. Starcie dwóch nastoletnich gwiazd kobiecego tenisa zaplanowane zostało na sobotę na godzinę 22:00 czasu polskiego. 

Iga Świątek następczynią Agnieszki Radwańskiej?

Iga Świątek rozpoczyna nowy rozdział w karierze. Wchodzi w dorosły tenis namaszczona na następczynię Agnieszki Radwańskiej, która w listopadzie zakończyła karierę. Do tego, by 17-latka powtórzyła lub pobiła wyniki krakowianki, wciąż daleka droga. Niemniej jednak w obliczu przejścia Radwańskiej na emeryturę, Świątek stała się największą nadzieją polskiego kobiecego tenisa.

Aby awansować do głównej drabinki turnieju w Auckland, polska zawodniczka musi wygrać jeszcze dwa pojedynki. Jeśli zdoła pokonać Liu, decydujące spotkanie rozegra najprawdopodobniej w niedzielę. Turniej główny rusza zaś w poniedziałek. Nowozelandzka impreza jest całkiem mocno obsadzona. Wśród gwiazd można wymienić m.in. Dunkę Caroline Wozniacki, Niemkę Julię Goerges czy Amerykankę Venus Williams.