Sport.pl

Agnieszka Radwańska i Magda Linette z nominacją do zagrania roku

Agnieszka Radwańska i Magda Linette zostały nominowane do nagrody za najlepsze tenisowe zagranie roku. Wybory dokonają kibice. Radwańska zdobywała tę nagrodę już pięć razy.

WTA od lat organizuje plebiscyt na najlepsze zagranie roku. O nagrodę walczą tenisistki, które zostały wyróżnione w poszczególnych miesiącach sezonu 2018. Głosowanie podzielono na dwa etapy. W pierwszym fani wybierają najlepsze zagrania z grupy A (czyli od stycznia do maja) i grupy B (od czerwca do października), a następnie będą głosować na najlepsze zagranie roku. Agnieszka Radwańska ten plebiscyt wygrywała już pięciokrotnie.

Polka w listopadzie zakończyła karierę, ale ma szansę na szósty triumf w tym zestawieniu. Nominację do nagrody zyskało jej zagranie ze styczniowego turnieju w Auckland z meczu z Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

 

W grupie A zagranie Radwańskiej walczy z uderzeniami Marii Szarapowej (luty i kwiecień) oraz Simony Halep (marzec i maj). Głos można oddać TUTAJ.

Do nagrody nominowana jest też Magda Linette, która walczy w grupie B. U niej wyróżniono serię zagrań z meczu z Chinką Qiang Wang podczas lipcowych zawodów w Nanchangu.

 

Linette o awans do finału walczy z zagraniami Karoliny Woźniackiej (czerwiec), Marii Szarapowej (sierpień), Su-Wei Hsieh (wrzesień) i Ons Jabeur (październik). Głosowanie trwa TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (13)
Agnieszka Radwańska i Magda Linette z nominacją do zagrania roku
Zaloguj się
 • to.ten.cham

  Oceniono 3 razy 3

  Zagranie fajne, ale mnostwo takich sie oglada.

 • 333a3

  Oceniono 1 raz 1

  Magda Linette teraz nr 1 w Polsce. 27 lat i 85 miejsce w rankingu WTA czyli polski tenis w czarnej dudzie.

 • js08836

  Oceniono 5 razy 1

  Zagraniami roku czyt. fuksami nie wygrywa się meczów, nie wygrywa się turniejów. Jej zagrania nadają się do programu Eurosport pod nazwą Watts. Śmieszności zawsze są w cenie.

 • to.ten.cham

  0

  Zdecydowanie Jabeur. Pytanie, czy fani glosowac beda na najlepsze zagranie czy na ulubiona zawodniczke.

 • js08836

  0

  Udał ie fuks z mało znaną i bez sukcesów jakąś Brazylijką. Z innymi grającymi szybko , tylko asystowała w grze, a lista jest długa.. Jakoś nie wychodziły zagrania stulecia w starciu z np. z C. Giorgi ( 1-6 , 2-6 ) i innymi z tej długiej listy.

 • talavera

  0

  Szkoda że już nie zagra, piękny był jej tenis.
  Co do zagrania roku, obydwa - i Radwańskiej i Linette - nie są zbyt spektakularne na tle innych kandydatek.

 • meszuge50

  0

  nigdy jej nie lubiłem i nie lubie....ale tenis uprawiała na światowym poziomie,była lepsza o klase od Fibaka...najlepsza w polskim tenisie....nie lubie jej za związanie się partyjne...od i tyle

 • jurekwy

  0

  Ględzący facet, zamiast zagrań Radwańskiej. Co to ma być?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX