Agnieszka Radwańska i Magda Linette z nominacją do zagrania roku

Agnieszka Radwańska i Magda Linette zostały nominowane do nagrody za najlepsze tenisowe zagranie roku. Wybory dokonają kibice. Radwańska zdobywała tę nagrodę już pięć razy.

WTA od lat organizuje plebiscyt na najlepsze zagranie roku. O nagrodę walczą tenisistki, które zostały wyróżnione w poszczególnych miesiącach sezonu 2018. Głosowanie podzielono na dwa etapy. W pierwszym fani wybierają najlepsze zagrania z grupy A (czyli od stycznia do maja) i grupy B (od czerwca do października), a następnie będą głosować na najlepsze zagranie roku. Agnieszka Radwańska ten plebiscyt wygrywała już pięciokrotnie.

Polka w listopadzie zakończyła karierę, ale ma szansę na szósty triumf w tym zestawieniu. Nominację do nagrody zyskało jej zagranie ze styczniowego turnieju w Auckland z meczu z Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

 

W grupie A zagranie Radwańskiej walczy z uderzeniami Marii Szarapowej (luty i kwiecień) oraz Simony Halep (marzec i maj). Głos można oddać TUTAJ.

Do nagrody nominowana jest też Magda Linette, która walczy w grupie B. U niej wyróżniono serię zagrań z meczu z Chinką Qiang Wang podczas lipcowych zawodów w Nanchangu.

 

Linette o awans do finału walczy z zagraniami Karoliny Woźniackiej (czerwiec), Marii Szarapowej (sierpień), Su-Wei Hsieh (wrzesień) i Ons Jabeur (październik). Głosowanie trwa TUTAJ.

Więcej o: