Sport.pl

Radwańska zakończyła karierę. Gwiazdy sportu i eksperci gratulują sukcesów

"Jej kariery nie da się podsumować liczbami. Była mistrzynią improwizacji" - tenisowi eksperci i gwiazdy sportu komentują decyzję Agnieszki Radwańskiej o zakończeniu kariery.

Sportowy świat komentuje decyzję Agnieszki Radwańskiej o zakończeniu kariery. "Niesamowicie przebiegła, kreatywna, niesamowita i przyjemna do oglądania. Niewiele tenisistek grało tak wielowymiarowo. Jeśli o kimś kiedykolwiek napiszemy "nowa Radwańska", będzie to wielki zaszczyt" - napisał Ben Rothenberg, jeden z najbardziej uznanych tenisowych ekspertów.

- Jej kariery nie da się podsumować liczbami. Była mistrzynią improwizacji - komplementował Christopher Clarey z "New York Timesa".

- Czytam oświadczenie Agnieszki Radwańskiej o zakończeniu kariery i choć można było się tego spodziewać po ostatnich jej wypowiedziach, to jednak czuję się zaskoczony... Szkoda, wielka strata dla tenisa. Oby udało się wykorzystać jej wiedzę i doświadczenie w inny sposób. - Adam Romer napisał redaktor naczelny magazynu Tenis Klub.

Pod jej wiadomościami na Facebooku, Instagramie i Twitterze są dziesiątki komentarzy gwiazd sportu, które gratulują udanej kariery. Andy Murray napisał: Przykro mi to słyszeć, że kończysz karierę. Zawsze uwielbiałem oglądać jak grasz. Gratuluję wyśmienitej kariery i ciesz się kolejnym etapem twojego życia.

A Marcin Gortat tak skomentował jej wpis na Instagramie: Gratuluję osiągnięć. Na wszystko zasłużyłaś. Ciesz się czasem z rodziną i skończ z podróżami.

A potem sam umieścił wiadomość na swoim koncie.

Polce pogratulował też jeden z najsłynniejszych tenisistów Boris Becker.

***

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę

Po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo - napisała Agnieszka Radwańska.

Najlepsze zagrania Agnieszki Radwańskiej

Grą Agnieszki Radwańskiej zachwycał się tenisowy świat. Finezyjne zagrania przyniosły jej wiele przydomków jak np. profesor czy ninja. Oto tylko część z jej fenomenalnych akcji, po których fani wstrzymywali oddech.

Radwańska siódma na tenisowej liście płac wszech czasów

Dokładnie 27 683 807 dolarów - tyle przez całą karierę zarobiła Agnieszka Radwańska w turniejach WTA. Na liście płac wszech czasów zajmuje siódme miejsce.

Wimbledon 2012. Największy sukces Radwańskiej

W 2012 roku Agnieszka Radwańska zagrała w finale Wimbledonu. To największy jej sukces w karierze. Warto przypomnieć sobie, jak zachwycaliśmy się grą Polki i z jak wielkim uznaniem pisał o niej tenisowy świat.

Urszula Radwańska: zawsze byłaś i nadal będziesz dla mnie ogromną motywacją

- Ogromny szacunek za wszystko co osiągnęłaś w tenisie - napisała Urszula Radwańska, młodsza siostra Agnieszki, która w środę zakończyła karierę.

Więcej o:
Komentarze (38)
Jeśli o kimś napiszemy "nowa Radwańska", będzie to wielki zaszczyt
Zaloguj się
 • lina555

  Oceniono 22 razy 14

  Dzięki! Ale smutno mi,że już nie będzie nowych genialnych zagrań! Agnieszko, powodzenia.

 • eses2

  Oceniono 20 razy 12

  Agnieszka - wszystkiego najlepszego! Jesteś wielka! A Twój "squat shot" przeszedł do historii tenisa. Szkoda, że to już koniec....

 • P B

  Oceniono 13 razy 11

  Niestety, współczesny tenis stał się bardzo siłowym. Patrząc na muskulaturę większości zawodniczek czasem trudno jest rozróżnić sylwetkę kobiecą od tej męskiej.
  Piszę niestety, gdyż ja uwielbiam ten inteligentny tenis, który pokazywała Agnieszka na korcie. Trochę w tym wszystkim przypominała mi geniusz Federera i Jego fenomenalne zagrania.
  Nie lubię siłowego tenisa i brak będzie dobrej zawodniczki, która sprytem znacznie przewyższała te wszystkie maszyny do zagrań.
  Filigranowa sylwetka nie mia szans na dłuższy dystans w tym mięśniowym wyścigu. Szkoda.
  Tenis bardzo na tym traci.

 • zdziwiony6

  Oceniono 17 razy 11

  Najlepsza zawodniczka w historii polskiego tenisa. Dziękujemy Agnieszko.

 • signum_t

  Oceniono 11 razy 9

  Wielkie dzięki. Wszystko ma swój czas..

 • vfib

  Oceniono 10 razy 8

  Szkoda bardzo, ale wiadomo zdrowie to zdrowie. Pani Agnieszko, wszystkiego dobrego!

 • ku52

  Oceniono 17 razy 7

  Wszystkiego najlepszego, Aga!!! I serdecznie dziękuję za lata wzruszeń :-).

 • timbwolf3

  Oceniono 6 razy 4

  Brawo. Przez 20 lat robiła to, co kocha, dzięki grze jest ustawiona, nic już nie musi. Nic, tylko pozazdrościć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX