Agnieszka Radwańska zakończyła karierę

Po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo - napisała Agnieszka Radwańska.

29-letnia Agnieszka Radwańska jest najwybitniejszą polska tenisistką w historii, choć nigdy nie wygrała turnieju wielkoszlemowego. Była wiceliderką rankingu WTA, grała w finale Wimbledonu. Jednym z jej największych sukcesów był triumf w WTA Finals w Singapurze w 2015.

Radwańska w zawodowej karierze wygrała 20 turniejów WTA, dwukrotnie dochodziła do półfinału Australian Open, w Roland Garros na tak nielubianej przez siebie mączce była w ćwierćfinale 2013 roku, a w US Open szczytem jej możliwości była czwarta runda. W sumie wygrała 594 mecze.

Na korcie zarobiła 27,7 mln dolarów, co na liście wszech czasów daje jej siódme miejsce.

Radwańska zatrzymana przez kontuzje

Jeszcze w 2016 r. wygrała 53 mecze, przed rokiem 25, w tym – 14. Wszystko przez kontuzje. O szczegółach opowiadała dwa tygodnie temu. – Mam problem z prawą stopą, mało co już w niej pracuje. Puchnie, często pojawia się stan zapalny przy trzecim i czwartym palcu. Potrafię się obudzić w nocy z bolesnymi skurczami. Sprawa jest nieoperacyjna, a zastrzyki z kortyzonu i osocza bogatopłytkowego nie pomagają. Do tego jestem zmęczona. Rozegrałam w tym roku 14 turniejów, a czuję się tak, jakbym wystąpiła w 34 - cytowała ją Polska Agencja Prasowa.

Wtedy zastanawiała się, czy zrobić sobie kilkumiesięczną przerwę, czy definitywnie zakończyć karierę. Wybrała to drugie.

Radwańska: Nie jest mi z tym łatwo

Agnieszka Radwańska zakończenie kariery ogłosiła na swoim Facebooku. - Po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji - napisała Polka.

Radwańska: odkładam rakietę, nie żegnam się z tenisem

- Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie - pisze Radwańska, która w marcu skończy 30 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.