Tenis. Hubert Hurkacz zagra w Next Gen ATP Finals!

Hubert Hurkacz zagra w zaplanowanych na dni 6-10 listopada Next Gen ATP Finals - turnieju dla ośmiu najlepszych zawodników do 21. roku życia. Wrocławianin zapewnił sobie udział dzięki zwycięstwu w Challengerze w Breście i skorzystał na rezygnacji wyżej klasyfikowanego Denisa Shapovalova.

Jeszcze niedawno Huberta Hurkacza nie było nawet na liście rezerwowej do Finałów Next Gen ATP. Polski tenisista wygrał jednak Challengera w Breście, co pozwoliło mu wyprzedzić w rankingu „Race to Milan” Amerykanina Michaela Mmoha i Francuza Ugo Humberta. Organizatorzy poinformowali, że w Mediolanie z powodu zmęczenia sezonem nie zagra Kanadyjczyk Denis Shapovalov. Z kolei Alexander Zverev zdecyduje się na londyńskie finały ATP World Tour (11-18 listopada).

W tej sytuacji Hurkacz zadebiutuje w prestiżowym turnieju dla zawodników nowej generacji. Oprócz niego w Mediolanie pojawią się Grek Stefanos Tsitsipas, Australijczyk Alex de Minaur, Rosjanin Andriej Rubłow, Hiszpan Jaume Munar oraz Amerykanie Frances Tiafoe i Taylor Fritz. Włocha, który będzie ósmym uczestnikiem imprezy, wyłoni specjalny turniej kwalifikacyjny.

Next Gen ATP Finals to dla Huberta Hurkacza nagroda za przełomowy sezon. Nasz tenisista wygrał Challengery w Poznaniu i Breście, dotarł też do finału w Zhuhai. Zadebiutował w Wielkim Szlemie, a w Roland Garros i US Open wygrał nawet po jednym meczu. Solidne występy zapewniły awans na 79. miejsce światowego rankingu, które gwarantuje mu udział w Australian Open 2019 bez konieczności rozgrywania eliminacji.

Tegoroczne Next Gen ATP Finals odbędą się w dniach 6-10 listopada. W zeszłym roku premierową edycję wygrał Koreańczyk Hyeon Chung. Warto wspomnieć, że przepisy mediolańskiej imprezy znacznie odbiegają od pozostałych turniejów ATP. Gra się do trzech wygranych setów, ale każdy z nich tylko do czterech wygranych gemów. Po necie nie powtarza się serwisu, a przy wyniku 40:40 zwycięzcę gema wyłania decydująca piłka.

Więcej o: