Tenis. Agnieszka Radwańska rozważa zakończenie kariery! Decyzja w listopadzie

Agnieszka Radwańska rozważa zakończenie sportowej kariery - informuje "Przegląd Sportowy". Najlepsza polska tenisistka walczy z kontuzją stopy. - Jest już tak zmiażdżona bieganiem, hamowaniem, tupaniem, że mało co w niej normalnie pracuje, za to wszystko puchnie - opisuje Radwańska.

Radwańska ma za sobą bardzo słaby sezon. Polka spadła na 78. pozycję w rankingu WTA - najniższą od 2006 roku, a do tego ma problemy ze zdrowiem. - Nie trenuję, tylko się rehabilituję. Od wrześniowego startu w Seulu nie trzymałam w rękach rakiety. Mam problem w trzecim i czwartym palcu w prawej stopie. Nie tej, która kiedyś była operowana. Ona jest już, mówiąc najprościej, tak zmiażdżona bieganiem, hamowaniem, tupaniem, że mało co w niej normalnie pracuje, za to wszystko puchnie. W nocy czasami jest tak, że budzę się ze skurczami. Żadne zastrzyki z kortyzonu czy osocza nie mogą mi już pomóc - opisuje najlepsza polska tenisistka cytowana przez "Przegląd Sportowy".

>> Wimbledon od 2019 roku z tiebreakami

Radwańska zastanawia się nad zakończeniem sportowej kariery, a ostateczną decyzję ma ogłosić w listopadzie. - Do mnie będzie należeć ostatnie słowo. Wszystko trwa od tygodni czy nawet jeszcze dłużej. Do końca listopada oficjalnie poinformuję, jak będzie wyglądać moja przyszłość - przyznała Radwańska.

>> Tenis. Wrócił wielki Novak Djoković. Znów dominuje na światowych kortach, a fotel lidera rankingu ma na wyciągnięcie ręki

Wcześniej o trudnej sytuacji 29-letniej tenisistki opowiedział Tomasz Wiktorowski, trener Radwańskiej. - Wszystkie problemy, z którymi się borykamy, są właśnie efektem kłopotów ze zdrowiem. Musieliśmy całkowicie przemodelować nasze podejście do treningu i startów - przyznał.

- Agnieszka wyjdzie znowu na kort tylko w sytuacji, gdy będzie w stu procentach gotowa fizycznie i mentalnie. Sama musi zdecydować, czy raz jeszcze chce podjąć rękawicę i w zgodzie ze sobą, bez sugerowania się żadnymi podpowiedziami, wykonać bardzo ciężką pracę - zaznaczył Wiktorowski w wywiadzie dla sport.tvp.pl.

Hubert Hurkacz z awansem w rankingu ATP. Tak wysoko jeszcze nigdy nie był

Więcej o: