Tenis. Carolina Wozniacki cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów

Jak informuje "The Guardian" Carolina Wozniacki cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów. Dunka polskiego pochodzenia przyznała, że diagnoza lekarzy była dla niej szokująca.

"The Guardian" podaje, że Carolina Wozniacki jest chora na reumatoidalne zapalenie stawów. Jest to choroba autoimunologiczna i nie da jej się wyleczyć, a dostępne obecnie leki mogą tylko hamować problemy ze zdrowiem.

28-letnia zawodniczka dowiedziała się o diagnozie lekarzy tuż przed US Open, ale postanowiła dalej walczyć. 

Arsenal wygrał, Chelsea wygrała, ale Europę zachwycił Tomasz Kędziora. Gol Jakuba Piotrowskiego

- Po Wimbledonie nie czułam się za dobrze, myślałam, że to tylko przeziębienie. Byłam na wakacjach, obudziłam się i nie mogłam nawet podnieść rąk nad głowę, nie wiedziałam, co się dzieje. Okazało się, że mam chorobę autoimmunologiczną, reumatoidalne zapalenie stawów - mówi tenisistka. 

Reumatoidalne zapalenie stawów to bardzo groźna choroba, która może powodować nawet kalectwo. Bardzo ważna jest więc odpowiednio szybkie zdiagnozowanie problemu i podjęcie odpowiedniego leczenia. 

- Na początku byłam zszokowana. Czułam się silnym sportowcem i usłyszałam coś, z czym teraz muszę się mierzyć. Muszę się zmierzyć z chorobą, myśleć pozytywnie, są sposoby, która pozwolą mi czuć się lepiej - twierdzi Wozniacki. 

Choroba ta zaczyna się zwykle po 40. roku życia, ale tenisistka musi się z nią zmagać jeszcze przed 30. urodzinami. - Od momentu podjęcia leczenia Wozniacki wygrała China Open, a także zakwalifikowała się do ostatniego w sezonie WTA Finals. - Zwycięstwo w Pekinie wiele dla mnie znaczyło. Przekonałam się, że nic mnie nie powstrzyma - stwierdziła zawodniczka. 

Tomasz Kędziora strzelił gola Rennes! Fantastyczne trafienie z dystansu [WIDEO]

Lucien Favre i Borussia Dortmund zachwycają. Jeden z najbardziej nieobliczalnych trenerów

Więcej o: