Puchar Davisa. Polska wygrała z Rumunią

Polscy tenisiści wygrali z Rumunią 3:2 w meczu 3. rundy Pucharu Davisa. O zwycięstwie przesądził punkt zdobyty przez Kamila Majchrzaka, który pokonał Adriana Ungura (6:3, 6:2).

Do niedzielnej rywalizacji tenisiści podchodzili przy wyniku 1:1. W sobotnich meczach singlistów obydwie reprezentacje wywalczyły bowiem po jednej wygranej. Drugi dzień zmagań rozpoczął się od starcia deblistów: Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zmierzyli się z Horią Tecau i Florinem Mergeą. Po wyrównanym spotkaniu Rumuni wygrali jednak 2:1 w setach (7:5, 4:6, 6:3).

Po porażce w deblu, Polacy przegrywali z Rumunami 1:2. Do wyrównania doprowadził jednak Hubert Hurkacz, który rozegrał świetne spotkanie przeciwko Mariusowi Copilowi. 21-latek pokonał swojego przeciwnika w nieco ponad godzinę (6:3, 6:4).

O zwycięstwie biało-czerwonych przesądziło natomiast zwycięstwo Kamila Majchrzaka. 22-latek okazał się lepszy od 33-letniego Adriana Ungurua, który w przeszłości znajdował się w pierwszej "100" światowego rankingu tenisistów. Polak, który aktualnie w klasyfikacji ATP zajmuje 187. pozycję, z doświadczonym rywalem poradził sobie jednak bardzo dobrze. Pierwszego seta wygrał 6:3, a kolejnego 6:2.

Rumunia 2:3 Polska, Kluż-Napoka (Rumunia)