US Open. Radwańska - Maria. Radwańska odpadła w 1. rundzie US Open, 70. rakieta świata lepsza od Polki

Agnieszka Radwańska już na 1. rundzie zakończyła swoja przygodę z wielkoszlemowym US Open. Polka przegrała z 70. rakietą świata, Niemką Tatjaną Marią, w dwóch setach 3:6, 3:6.

Dla Radwańskiej to najgorszy sezon od dekady. Po raz pierwszy od 11 lat krakowianka nie została rozstawiona w turnieju wielkoszlemowym, a tuż przed US Open spadła w światowym rankingu z 39. na 48. miejsce.

Na twardym korcie w Stanach Polka tylko potwierdziła, że wciąż daleko jej do optymalnej dyspozycji. Przeciwko Marii krakowianka prezentowała się blado i choć w przeszłości w trzech starciach ani razu nie straciła przeciwko Niemce seta, w poniedziałek nie była w stanie nawiązać z nią równorzędnej walki.

Radwańską tłumaczyć mogą problemy zdrowotne. Podczas drugiego seta, przy stanie 3:2 dla Marii, krakowianka poprosiła o pomoc medyczną. Po kilkuminutowej przerwie, wzięciu leków i zmierzeniu ciśnienia wróciła do gry i zdołał nawet przełamać Niemkę. Był to jednak ostatni gem, jaki w tym meczu wygrała nasza tenisistka.

Tatjana Maria w 2. rundzie US Open spotka się z Ukrainką Eliną Switoliną.