Sport.pl

Tenis. US Open. Magda Linette kontra Serena Willimas już w 1. rundzie!

W 1. rundzie rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego US Open Serena Williams, jedna z najlepszych tenisistek w historii, będzie rywalką Magdy Linette. Większe szczęście w losowaniu miała Agnieszka Radwańska.

O rozstawieniu w turnieju kobiet zadecydował ranking WTA z dnia 20 sierpnia. Jednak organizatorzy ostatniej w tym roku imprezy wielkoszlemowej dokonali jednej, za to dość istotnej zmiany. Zajmującą 26. miejsce w światowym rankingu Serenę Williams oznaczono numerem „17”. Decyzja, która argumentowana jest tym, że 23-krotna mistrzyni Wielkiego Szlema straciła znaczną część poprzedniego sezonu z powodu ciąży i macierzyństwa nie powinna wielu dziwić. Już w czerwcu Amerykańska Federacja Tenisowa (USTA) na czele z jej prezes Katrin Adams zapowiadała, że powracające do rywalizacji matki powinny mieć ułatwiony powrót i być właśnie w taki sposób wyróżniane. Rywalką Williams będzie 60. rakietą świata, czyli Magda Linette.

Łatwe zadanie Radwańskiej?

Pierwszy raz od 11 lat (Wimbledon 2007) w turnieju wielkoszlemowym rozstawiona nie będzie najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska. Polka w poniedziałkowym notowaniu, decydującym o rozstawieniu w tegorocznym US Open zajmowała odległą 39. lokatę. Polka na otwarcie zmagań na kortach twardych w Nowym Jorku zmierzy się z niemiecką tenisistką Tatjaną Marią. Natomiast Hubert Hurkacz awansował do ostatniej rundy eliminacji do US Open. Na przeciw Polaka stanie Hiszpan Pedro Martinez, a mecz odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 17.00

US Open rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do 9 września.


***

Tenisistki najlepiej zarabiającymi sportsmenkami na świecie. Agnieszka Radwańska wypada z rankingu, Serena Williams ponownie na czele

Więcej o:
Komentarze (16)
US Open. Magda Linette kontra Serena Willimas już w 1. rundzie! A Radwańska zagra z...
Zaloguj się
 • swiatlo

  Oceniono 4 razy 2

  Dla Linette to powinna być najlepsza wiadomość. Zagrać w szlemie przeciwko najlepszej tenisistce w historii, na głównym stadionie, to sam zaszczyt i honor. Ona powinna być dumna z tego losowania.

 • janadamf

  Oceniono 5 razy 1

  Teraz o sukcesach Radwanskiej ma decydowac szczescie? A co bedzie decydowalo w przyszlym roku?

 • merkurius3

  Oceniono 1 raz 1

  tatiana maria to polka ,która wyszła za mąż za trenera Latynosa , reprezentuje Niemcy , to tak tylko mimochodem jakby.....

 • zzz098

  0

  Nie popieram tego preferowania matek (szczególnie, że preferowana jest jedna matka). Wszak ciąża to nie choroba i można ją zaplanować. Radwańska była chora przez 2-3 miesiące, i co, spadła przez to w rankingu i jakoś nikt jej nie proponuje miejsca nr 17.

 • horchess

  0

  Ciekawe co to za istotna zmiana - przesunięcie rozstawienia z 26 na 17? przecież wszyscy gracze rozstawienie z numerami od 17-32 mają takie same szanse - ich się dolosowuje do pierwszej rozstawionej 16. Warto byłoby o tym wiedzieć pisząc taki artykuł. A tak znaczenie miało czysto prestiżowe i tak spotkać się może w 3 rundzie z zawodniczką pierwszej 16 zupełnie jak wtedy gdyby Serena rozstawiona była z 26 - pytanie tylko kto będzie prawdziwym faworytem tej konfrontacji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX