Tenisistki najlepiej zarabiającymi sportsmenkami na świecie. Agnieszka Radwańska wypada z rankingu, Serena Williams ponownie na czele

Magazyn "Forbes" opublikował ranking najlepiej zarabiających sportsmenek. W czołowej dziesiątce znalazło się aż osiem tenisistek - na czele Serena Williams. W zestawieniu zabrakło Agnieszki Radwańskiej, którą przed rokiem sklasyfikowano na ósmym miejscu.

„Forbes” zarobki byłej liderki rankingu WTA wyliczył na nieco ponad 18 milionów dolarów. Amerykanka trzeci rok z rzędu otwiera zestawienie najlepiej zarabiających sportsmenek świata. Czołową dziesiątkę zdominowały specjalistki od gry w tenisa. W TOP 10 oprócz Sereny Williams znalazły się także m.in. jej starsza siostra Venus, rodaczka Sloane Stephens, Rosjanka Maria Szarapowa, Dunka Karolina Woźniacka oraz Rumunka Simona Halep.

Wynik Sereny Williams może być zaskakujący, bo Amerykanka przez prawie cały ubiegły sezon nie grała z powodu ciąży. Do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej wróciła dopiero w marcu tego roku. Dochody amerykańskiej tenisistki w ostatnich miesiącach to przede wszystkim wpływy od sponsorów.

Do grona najlepiej zarabiających kobiet, które zawodowo uprawiają sport, oprócz tenisistek dołączyły również indyjska badmintonistka Pusarla Venkata Sindhu (8,5 mln dol.) oraz startująca w wyścigach samochodowych Danica Patrick z USA (7,5 mln dol.).

W tegorocznym zestawieniu zabrakło Agnieszki Radwańskiej. Przed rokiem najlepsza polska tenisistka zajęła w rankingu 8. miejsce (7,3 mln dol.).

Dziesięć najlepiej zarabiających sportsmenek świata według magazynu "Forbes":

1. Serena Williams (tenis) - 18,1 mln dolarów
2. Karolina Woźniacka (tenis) - 13 mln dolarów
3. Sloane Stephens (tenis) - 11,2 mln dolarów
4. Garbine Muguruza (tenis) - 11 mln dolarów
5. Maria Szarapowa (tenis) - 10,5 mln dolarów
6. Venus Williams (tenis) - 10,2 mln dolarów
7. Pusarla Venkata Sindhu (badminton) - 8,5 mln dolarów
8. Simona Halep (tenis) - 7,7 mln dolarów
9. Danica Patrick (wyścigi samochodowe) - 7,5 mln dolarów
10. Andżelika Kerber (tenis) - 7 mln dolarów

Więcej o: