Iga Świątek wygrała juniorski Wimbledon! Polka w fenomenalnym stylu rozprawiła się z Leonie Kung

Iga Świątek wygrała juniorski Wimbledon. Polka w fenomenalnym stylu rozprawiła się z Leonie Kung (6:4, 6:2). Świątek była wyraźnie wzruszona swoim osiągnięciem, a na jej twarzy pojawiły się łzy szczęścia.

Iga Światek przeszła jak burza przez juniorski Wimbledon. Tym razem Polka pokonała Leonie Kung i wygrała bardzo prestiżową imprezę. Światek kapitalnie rozpoczęła pierwszego seta i deklasowała rywalkę. Potem Kung jednak się obudziła i zaczęła sprawiać problemy Polce. Światek opanowała jednak nerwy i pewnie wygrała w pierwszym secie.

Drugi set to już absolutna dominacja naszej 17-latki. Światek znakomicie serwowała i miała dużą przewagę fizyczną nad zawodniczka i zachwycała także technicznymi zagraniami, w stylu Agnieszki Radwańskiej, jak choćby uderzenie piłki z lekkiego przysiadu.Mecz trwał zaledwie godzinę i piętnaście minut.

Świątek została czwartą – po Aleksandrze Olszy, Agnieszce Radwańskiej i Urszuli Radwańskiej – polską tenisistką, która wygrała juniorski Wimbledon.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty. Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski