Wimbledon. Jonas Bjoerkman zrobił Neymara

Todd Woodbridge i Jonas Bjoerkman trzy razy wygrali wspólnie rywalizację deblistów na Wimbledonie. Teraz w pokazowym meczu Australijczyk przypadkowo trafił piłką w plecy swego partnera, a Szwed zwijał się z bólu parodiując Neymara. "To wyglądało jak dramatyczna reakcja Brazylijczyka, gdy na jego stopę nadepnął Miguel Layun z Meksyku" - pisze Goal.com.

W pokazowym meczu na Wimbledonie po jednej stronie siatki stanęli Bjoerkman i Woodbridge, czyli zwycięzca dziewięciu deblowych imprez wielkoszlemowych i zdobywca aż 16 takich tytułów. Szwed i Australijczyk popisywali się znakomitymi zagraniami, a fanów postanowili zabawić też parodią.

"Bjoerkman tarzał się, naśladując Neymara. Dołączył do ludzi, którzy w zachowaniu Brazylijczyka widzą element komediowy" - pisze serwis Goal.com. A nawet analizuje "cierpienia" tenisisty i wyciąga wniosek, że Szwed parodiował Neymara z konkretnej sytuacji - tej z meczu z Meksykiem w 1/16 finału, gdy piłkarz Paris Saint Germain teatralnie reagował na niesportowe zachowanie Mguela Layuna (Meksykanin nadepnął Neymarowi na nogę).

Goal.com zauważa, że Bjoerkman i rywal - Mansour Bahrami - który "zdecydował się na akcję ratowniczą" wpisali się w modną teraz w mediach społecznościowych akcję #NeymarChallenge.

Jakie wyzwania czekają na Brzęczka w roli selekcjonera? "Od atmosfery musi być trener, a nie Peszko"