Wimbledon. Iga Świątek z kolejnym imponującym zwycięstwem. Polka jest już w ćwierćfinale!

Iga Świątek idzie jak burza w tegorocznym Wimbledonie. Tenisistka z Warszawy bardzo pewnie (6:1, 6:2) pokonała w środę kolejną rywalkę, rozstawioną z numerem 16 Francuzkę Clarę Burel i awansowała do ćwierćfinału.

Iga Świątek doskonale spisuje się w juniorskim Wimbledonie. Już na otwarcie wygrała z liderką rankingu ITF, najwyżej rozstawioną Whitney Osuigwe. Następnie poradziła sobie ze Szwajcarką Simoną Waltert, aby w 1/8 finału odnieść kolejne imponujące zwycięstwo nad Francuzką Clarą Burel.

Świątek ani przez moment nie była zagrożona w środowym spotkaniu z Burel. Grała w swoim stylu, ofensywnie, bardzo dobrze funkcjonował jej serwis. Po niewiele ponad godzinie gry triumfowała 6:1, 6:2 i w wielkim stylu wywalczyła awans do ćwierćfinału. Jej kolejną rywalką będzie nierozstawiona reprezentantka gospodarzy, Emma Raducanu.

17-letnia Polka jest blisko powtórzenia rezultatu z niedawnego French Open. W Paryżu po raz pierwszy w karierze osiągnęła półfinał juniorskiego turnieju wielkoszlemowego, gdzie przegrała ze swoją deblową partnerką, Amerykanką Caty McNally. 

Iga Świątek (Polska) - Clara Burel (Francja) 6:1, 6:2

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty? Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Więcej o: