WTA w Eastbourne. Agnieszka Radwańska przegrała z Aryną Sabalenką

Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale turnieju w Eastbourne z Białorusinką Aryną Sabalenką 3:6, 6:1, 3:6.

Pierwszy set miał rzadko spotykany przebieg. Aż sześć gemów otwierających to spotkanie kończyło się przełamaniami. Jako pierwsza tę serię przełamała Sabalenka przy stanie 3:3. Od tej pory wygrała trzy kolejne gemy.

Pierwszego gema przy własnym serwisie Radwańska wygrała w drugim secie przy stanie 1:1. Ten set poszedł jej zaskakująco gładko, wygrała go do 1.

Przełomowym momentem spotkania był szósty gem trzeciego seta. Polka prowadziła 3:2 i 40:0. Miała trzy piłki na objęcie prowadzenia 4:2, ale przegrała pięć kolejnych piłek. Przy stanie 3:4 przegrała gema do zera. W ostatnim gemie miała jeszcze szansę na przełamanie rywalki, ale zmarnowała ją. Spotkanie zakończyło się nieudalnym lobem.

W drugim półfinale Caroline Wozniacki zagra z Angelique Kerber. W poniedziałek rozpocznie się Wimbledon, Polka zagra z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse.

Jeżeli lubisz czytać o sporcie, to na pewno zechcesz wypróbować nasz nowy newsletter