Roland Garros. Rafael Nadal powalczy o swój jedenasty tytuł. Juan Martin del Potro nie postawił się faworytowi

Nie było niespodzianki w drugim półfinale wielkoszlemowego French Open. Rafael Nadal bardzo pewnie pokonał Juana Martina del Potro 6:4, 6:1, 6:2 i w niedzielę powalczy o swój jedenasty tytuł na kortach Rolanda Garrosa. Jego przeciwnikiem będzie Dominic Thiem.

Kibice Juana Martina del Potro przed starciem ich idola z Rafaelem Nadalem wspominali półfinały US Open 2009 czy igrzysk olimpijskich 2016. Argentyńczyk w wielkim stylu wygrywał wówczas z bardziej utytułowanym rywalem, lecz należy zaznaczyć, że było to na korcie twardym. Mączka to natomiast królestwo Hiszpana, który po raz kolejny udowodnił swoją dominację na tej nawierzchni w piątek na korcie Philippe’a Chatriera.

Nadal przyzwyczaił wszystkich, że swoje gemy serwisowe wygrywa łatwo, wyrównana walka toczy się zaś podczas podania przeciwników. Tym razem było jednak odwrotnie. To del Potro pewniej sobie poczynał, przy stanie 4:4 miał aż trzy breakpointy. Żadnego z nich nie wykorzystał, co brutalnie się na nim zemściło. Już chwilę później Hiszpan wrzucił wyższy bieg i zapisał pierwszą partię na swoją korzyść.

Del Potro potrafił zaskoczyć. Od czasu do czasu popisywał się swoimi atomowymi zagraniami, ale w ogólnym rozrachunku nie miał z Nadalem większych szans. Hiszpan prezentował się znakomicie, kąsał rotowanymi forehandami, kątowymi backhandami, zaskakiwał skrótami. W kolejnych dwóch partiach oddał rywalowi zaledwie trzy gemy i zanotował 85. wygrany mecz na kortach Rolanda Garrosa.

Niespodzianki nie było. Nadal po raz jedenasty awansował do finału French Open. Dotychczas za każdym razem kończył ostatnie spotkanie turnieju zwycięsko. Tym razem o końcowy triumf (siedemnasty wielkoszlemowy) powalczy z Dominikiem Thiemem – jedynym zawodnikiem, który zdołał go w tym roku pokonać na mączce. Ich pojedynek odbędzie się w niedzielę.

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Juan Martin del Potro (Argentyna, 5) 6:4, 6:1, 6:2