Roland Garros. Serena Williams z kontuzją. Maria Szarapowa w ćwierćfinale bez gry

Miało być starcie dnia, jest wielki żal i zawód. Serena Williams ogłosiła, że z powodu kontuzji nie jest w stanie zagrać hitowego meczu z Marią Szarapową w czwartej rundzie French Open. Rosjanka awansowała do ćwierćfinału bez wychodzenia na kort.

Pojedynek Sereny Williams z Marią Szarapową miał być głównym punktem dziewiątego dnia na kortach Rolanda Garrosa. Obie tenisistki uchodzą za legendy dyscypliny – Amerykanka ma na koncie 23 tytuły wielkoszlemowe, Rosjanka – 5. W czwartej rundzie French Open miały się spotkać po raz 22., ale kibiców czekających na arenie Philippe’a Chatriera czekał wielki zawód.

Jeszcze w trakcie spotkania Rafaela Nadala z Maximilianem Martererem, które bezpośrednio poprzedzało starcie Williams z Szarapową, pojawiły się spekulacje, że Amerykanka nie będzie zdolna wyjść na kort. 36-latka potwierdziła tę informacje na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Powodem jest ból mięśnia piersiowego, którego nabawiła się w trakcie niedzielnego spotkania deblowego (razem z siostrą Venus przegrały 4:6, 7:6(4), 0:6 z parą słoweńsko-hiszpańską Andreja Klepac/Maria Jose Martinez Sanchez w 1/8 finału).

Brak gotowości do gry Sereny Williams oznacza, że Maria Szarapowa awansuje do ćwierćfinału bez wychodzenia na kort. Zmierzy się tam z Garbine Muguruzą (3) lub Łesią Tsurenko. Przypomnijmy, że French Open to jedyny turniej wielkoszlemowy, który Rosjanka wygrała dwukrotnie. Triumfowała w latach 2012 i 2014.