S.Stephens
6
6
2
Magdalena Fręch przegrała 2:6, 2:6 ze Sloane Stephens w drugiej rundzie Roland Garros. Polka nigdy wcześniej tak daleko w turnieju wielkoszlemowym nie zaszła.

Dla Fręch było to piąte spotkanie w Paryżu. Polka do turnieju głównego awansowała z kwalifikacji. W pierwszej rundzie po trzysetowym boju pokonała wyżej notowaną Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową, ale prawdziwy sprawdzian czekał na nią w drugiej rundzie. Jej rywalką była zwyciężczyni ostatniego US Open i 10. rakieta świata - Sloane Stephens.

Fręch z bardziej utytułowaną rywalką ugrała cztery gemy, ale nie oddała tego meczu łatwo. Każdego seta zaczynała od wygrania swojego podania, a przy serwisie rywalki też zawzięcie walczyła o punkty. Miała kilka pomysłów na to, jak uprzykrzyć życie Stephens, ale rywalka umiała dobrze skontrować.

Polka kilka razy zaskoczyła - a to skrótem za siatkę, a to świetnym minięciem. Zaserwowała trzy asy, Stephens tylko jednego. Fręch grała lepiej, gdy trafiała dobrze pierwszym podaniem. Drugi serwis nie był jej atutem w tym meczu - zdobyła po nim ledwie jedną trzecią punktów.

Mecz trwał godzinę i cztery minuty. Dla Fręch druga runda Roland Garros to i tak życiowy sukces. Za swój występ w Paryżu zarobiła 79 tys. euro - to jej największa wypłata w karierze.

Fręch była jedną z dwóch Polek w głównej drabince Roland Garros. Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie. Agnieszka Radwańska ze startu w Paryżu zrezygnowała z powodu kontuzji pleców.