Roland Garros. Poznaliśmy drabinkę deblistów. Kubot i Matkowski rozpoczynają zmagania w Paryżu

Pierwszego dnia French Open 2018 poznaliśmy drabinkę męskiego turnieju debla. Rozstawieni z numerem 1 Łukasz Kubot i Marcelo Melo na inaugurację zmierzą się z duetem włosko-węgierskim, Marco Cecchinato / Marton Fucsovics. Trudniejsze zadanie czeka Marcina Matkowskiego, który wspólnie z Robertem Lindstedtem stanie naprzeciwko francuskiej parze Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przechodzą trudny okres. Po znakomitym zeszłym sezonie w tym przyszło załamanie formy. Liderzy rankingu w ostatnim czasie przegrali szybko w Indian Wells i Miami, na mączce też radzą sobie przeciętnie. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż są upatrywani w gronie faworytów do triumfu w tegorocznym Roland Garros.

Losowanie w pierwszej rundzie postawiło na ich drodze parę włosko-węgierską, Marco Cecchinato / Marton Fucsovics. Obaj preferują grę singlową – pierwszy zdobył niedawno w Budapeszcie pierwszy tytuł ATP, drugi dał się poznać dzięki dobrej postawie w tegorocznym Australian Open (porażka dopiero w czwartej rundzie z Rogerem Federerem) oraz triumfu w Budapeszcie przed tygodniem.

Co by pozytywnego o Cecchinato i Fucsovicsu nie mówić, faworytami po prostu nie będą. Ich szanse na ugranie choćby seta także są dość niewielkie. Kubot i Melo powinni zanotować szybkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo. Przynajmniej według oczekiwań.

Dużo trudniejsze zadanie czeka drugiego naszego reprezentanta w deblu, Marcina Matkowskiego. Polak grający ze Szwedem Robertem Lindstedtem trafił w pierwszej rundzie na zawodników gospodarzy – Pierre-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta, którzy są w Paryżu rozstawieni z numerem „6”. Nie ma żadnych wątpliwości, że Francuzi – dwukrotni mistrzowie wielkoszlemowi (US Open 2015 i Wimbledon 2016) –  to zdecydowani faworyci tego starcia.

Spotkania pierwszej rundy debla Roland Garros 2018:

Łukasz Kubot (Polska, 1)/Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Marco Cecchinato (Włochy)/Marton Fucsovics (Węgry)

Marcin Matkowski (Polska)/Robert Lindstedt (Szwecja) – Pierre-Hugues Herbert (Francja, 6)/Nicolas Mahut (Francja, 6)

Zobacz wideo