Tenis. Roger Federer nowym liderem rankingu ATP

36-letni Roger Federer został nowym liderem rankingu ATP tenisistów, który opublikowany został w poniedziałek. Były numer jeden - Novak Djoković - spadł na 18. pozycję, najniższą od blisko 12 lat.

Federer, który już wcześniej był najstarszym liderem rankingu, w poniedziałek wyśrubował wcześniejszy rekord. W poniedziałek został numerem jeden mając 36 lat i 279 dni. Po raz pierwszy tę pozycję Szwajcar zajmował w 2004 roku, kiedy miał 22 lata. Na czele rankingu spędził łącznie 309 tygodni!

Federer wrócił na szczyt, chociaż w ostatnich tygodniach nie występował w turniejach na mączce. Powrót na pozycję lidera zawdzięcza jednak słabszej dyspozycji Rafaela Nadala. Hiszpan, dotychczasowy numer jeden, nie obronił bowiem zeszłorocznych punktów zdobytych w turniejach w Monte Carlo, Barcelonie i Madrycie.

Aż na 18. miejsce spadł były lidera rankingu, Novak Djoković. Dla Serba to najniższa pozycja od października 2006 roku. 12-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych wypadł z pierwszej 15 rankingu po raz pierwszy od stycznia 2007 roku.

Więcej o: