Sport.pl

Iga Świątek pokonała zawodniczkę z Top100 rankingu WTA

Niespełna 17-letnia Iga Świątek (WTA 412) imponuje formą. W drugiej rundzie turnieju ITF w Charleston (pula nagród 80 tys. dol.) pokonała Kolumbijkę Marianę Duque-Marino (WTA 95) 6:4, 6:2. Nigdy wcześniej nie pokonała zawodniczki z pierwszej setki rankingu WTA.

Świątek, która 17. urodziny będzie obchodzić lada moment - 31 maja, sprawia sobie w ostatnich tygodniach prezent za prezentem. W kwietniu wygrała turniej w Pelham z pulą nagród w wysokości 25 tys. dol., teraz w imprezie znacznie wyższej rangi wygrała po raz pierwszy w karierze zawodniczkę z pierwszej setki rankingu WTA.

Z Marianą Duque-Marino miała rachunki do wyrównania za porażkę w pierwszej rundzie w Charlottesville. I z niespełna 29-letnią Kolumbijką, która w zeszłym roku doszła do trzeciej rundy Rolanda Garrosa, w II rundzie w Charleston poradziła sobie w godzinę i 26 minut, zwyciężając w dwóch setach (6:4, 6:2).

Świętek dzięki awansowi do trzeciej rundy w Charleston przeskoczy do czwartej setki rankingu WTA. Znajdzie się w okolicach 362. miejsca. A może być jeszcze wyżej, o ile będzie wygrywać kolejne mecze. Wygrana w tym turnieju może oznaczać nawet połowę trzeciej setki.

Polka po powrocie z USA ma zagrać w juniorskim Roland Garros, w którym już dwa razy była w ćwierćfinale.

Więcej o:
Komentarze (42)
Iga Świątek pokonała zawodniczkę z Top100 rankingu WTA
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 15 razy 13

  Gratuluję! I życzę dalszych sukcesów!...

 • bukaj22

  Oceniono 7 razy 7

  Brawo Iga !

 • apache5

  Oceniono 3 razy 3

  Jest super . Gratuluję

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 2

  SPokojnie narwani fachowcy.
  To ITFy - turenieje dla właśnie takich młodziaczków. Z faktu, ze ktoś wygra ITF niewiele wynika. Zobaczymy dopiero po sezonie.
  Życzę małej jak najlepiej.
  A przede wszystkim, aby los ustrzegł ją od Personów, Fibaków i innych zapalęnców, ktorzy z przykucem siusialnym szukaja kolejnej gwiazdeczki, do której mogliby sie przypiąc... I z bełkotania o jej sukcesach w Futures-ach żyć...
  Dziecko, trzymaj sie od tych cwaniaków z daleka!

 • eurotram

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo dobrze! Po cichu podejrzewałem,że sobie poradzi. W końcu ma już prawie 17 lat i papiery na pierwszą setkę spokojnie; pewnie poczuła,że to już ten czas i ruszyła. Wygrana z zawodniczką z Top 100 powinna jej dodać pewności siebie; już wie,że jest w stanie taki mecz wygrać,a najwyżej rozstawione w tym turnieju dziewczyny wcale nie są wiele wyżej niż Kolumbijka. Jak wygra kolejne mecze, to będzie super; jak nie wygra, to zawsze będzie wiedziała że już jest w stanie to zrobić i w następnym turnieju będzie lepiej. Tylko żeby zawsze miała spokojnie z kim pogadać i zrzucić z siebie napięcie,z kimś kto ją będzie tonować gdy będzie zbyt wysoko latać pod sufitem i jednocześnie wypędzi z niej doła po porażce. Na szczęście ona ma więcej czasu niż mniej,a idzie wreszcie w dobrym kierunku!Tak dalej!

 • wojtas_z_pozka

  Oceniono 5 razy 1

  "teraz w imprezie znacznie wyższej rangi wygrała po raz pierwszy w karierze zawodniczkę z pierwszej setki rankingu WTA."
  Co to za polszczyzna?

 • tedorni624

  0

  Iga coprawda final gladko przegrala, ale przeciwniczka tez nie byla byle kto, w koncu otarla sie trzy lata temu o 37-me miejsce na liscie swiatowej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX