Tenis. Seksistowska afera z Eugenie Bouchard w roli głównej

Kanadyjska tenisistka, Eugenie Bouchard, ogłosiła swój udział w turnieju WTA Bogota Cup w Kolumbii (9-15 kwietnia 2018). Organizatorzy przekazali tę wiadomość na Instagramie, według wielu osób - w bardzo seksistowski sposób.

"Kanadyjka Genie Bouchard, która jest uznawana za najseksowniejszą tenisistkę świata, zagra w kolumbijskim Bogota Cup. Nie przegap szansy spotkania tej pięknej kobiety, czekamy na Ciebie" - tak brzmiało zaproszenie na oficjalnym profilu turnieju na Instagramie.

Na organizatorów imprezy w Bogocie spadła olbrzymia fala krytyki. Osoby z całego świata są oburzone zachowaniem względem Bouchard. Post został szybko usunięty, jednak niesmak pozostał.

Finalistka Wimbledonu 2014 prezentuje ogromny regres formy, obecnie jest sklasyfikowana dopiero na 114 miejscu w światowym rankingu. Po tym, jak wypadła z pierwszej setki, wielu sponsorów zerwało z nią współpracę.

Turniej w Bogocie odbędzie się w dniach 9-15 kwietnia. Oprócz Bouchard wystąpią tam m.in. mistrzyni sprzed roku, Francesca Schiavone, finalistka z Indian Wells, Daria Kasatkina, a także polska tenisistka, Magda Linette.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.