Karolina Woźniacka: byłam wyzywana, mojej mamie i tacie życzyli śmierci

Karolina Woźniacka po odpadnięciu z turnieju w Miami wydawała oświadczenie, w którym pisze, że podczas piątkowego meczu z Monicą Puig jej rodzinie, w tym rodzicom, grożono, a siostrzeńca i siostrzenicę jej narzeczonego zwyzywano.

Woźniacka przegrała z Puig 6:0, 4:6, 4:6 w drugiej rundzie turnieju w Miami. Dzień po meczu wydała oświadczenie, w którym opisuje, że mecz był koszmarem dla niej i jej najbliższych.

"Podczas ostatniego meczu publiczność groziła mojej rodzinie, w tym życzyła śmierci mojej mamie i tacie, wyzywała mnie w sposób, którego nie jestem w stanie powtórzyć, a do siostrzeńca i siostrzenicy mojego narzeczonego mówiono, że mają zamknąć r..." - pisze Woźniacka.

"Ochrona i obsługa turnieju nie zrobiły nic, by temu zapobiec i dały temu ciche przyzwolenie. Zawsze zachęcam fanów do głośnego wspierania swojego faworyta i uwielbiam grać w trudnych warunkach, ale gdy pewne granice zostaną przekroczone, tenis staje się przykry dla obu zawodników" - dodała Woźniacka.

Zaapelowała do władz turnieju w Miami, by poważnie zajęły się sprawą.

Swoją narzeczoną na Twitterze wsparł David Lee, były koszykarz NBA. - Obrzydliwa atmosfera, mam nadzieję, że da się coś zrobić, by uniknąć powtórki - napisał.

James Blake, dyrektor turnieju, napisał w oświadczeniu, że ani obsługa turnieju ani ochrona nie miały świadomości, że takie zdarzenie miało miejsce. I zapewnił, że na pewno spotkałoby się to ze zdecydowaną reakcją.

Woźniacka podczas meczu sygnalizowała sędziemu głównemu, że publiczność się źle zachowuje, ale arbiter nie wiedział, że z trybun padały groźby.

Woźniacka to Dunka polskiego pochodzenia. Jej piątkowa rywalka, Puig, jest z Portoryko i ma rzesze fanów w południowej Florydzie, gdzie rozgrywany jest turniej.

W turnieju w Miami wciąż gra Agnieszka Radwańska. W poniedziałek w meczu czwartej rundy zmierzy się z Wiktorią Azarenką.

Łukasz Kubot w "Wilkowicz Sam na Sam": Gdy Novak Djoković wchodzi do szatni, wszyscy to słyszą, taki jest głośny. Rafael Nadal jest cichy, skromny i skoncentrowany na sobie

Więcej o: