Australian Open. Wyniki wtorkowych meczów pierwszej rundy

We wtorek zakończyła się pierwsza runda turniejów singlowych Australian Open. Większość faworytów nie zawiodła.

Do kolejnej fazy awansowali m.in. Roger Federer [2], Alexander Zverev [4], Novak Djoković [14], Simona Halep [1] i Garbine Muguruza [3]. Nie obyło się bez niespodzianek. Do takich zaliczyć należy z pewnością porażki Milosa Raonicia [22], Roberto Bautisty-Aguta [20] czy Petry Kvitovej [27]. Polskich kibiców cieszy fakt, że swój mecz wygrała Agnieszka Radwańska [26].

Wyniki wtorkowych meczów pierwszej rundy mężczyzn:

Marton Fucsovics (Węgry) – Radu Albot (Rumunia) 6:2 6:3 4:6 7:5
Nicolas Kicker (Argentyna) – Jordan Thompson (Australia) 6:3 6:1 4:6 3:6 6:3
Lukas Lacko (Słowacja) – Milos Raonic (Kanada, 22) 6:7(5) 7:5 6:4 7:6(4)
Jiri Vesely (Czechy) – Vaclav Safranek (Czechy) 6:4 6:3 6:3
Maximilian Marterer (Niemcy) – Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy) 6:0 6:3 6:4
Fernando Verdasco (Hiszpania) – Roberto Bautista-Agut (Hiszpania, 20) 6:1 7:5 7:5
Julien Benneteau (Francja) – Taro Daniel (Japonia) 6:7(6) 7:6(0) 6:4 6:1
Adrian Mannarino (Francja, 26) – Matteo Berrettini (Włochy) 6:4 6:4 6:4
Lorenzo Sonego (Włochy) – Robin Haase (Holandia) 6:3 7:5 6:7(6) 7:5
Sam Querrey (USA, 13) – Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:3 6:4 6:2
Alexander Zverev (Niemcy, 4) – Thomas Fabbiano (Włochy) 6:1 7:6(5) 7:5
David Goffin (Belgia, 7) – Matthias Bachinger (Niemcy) 6:7(3) 6:3 6:2 6:4
Peter Gojowczyk (Niemcy) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:3 6:3 6:1
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 9) – Ricardas Berankis (Litwa) 6:3 6:4 2:6 7:6(2)
Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 21) – Jared Donaldson (USA) 6:2 6:3 6:4
Jewgienij Donskoj (Rosja) – Florian Mayer (Niemcy) 6:4 6:4 6:4
Denis Kudla (USA) – Steve Johnson (USA) 6:7(5) 6:3 7:6(3) 6:2
Novak Djoković (Serbia, 14) – Donald Young (USA) 6:1 6:2 6:4
Tennys Sandgren (USA) – Jeremy Chardy (Francja) 6:4 7:6(2) 6:2
Tim Smyczek (USA) – Alexei Popyrin (Australia) 6:3 6:7(14) 6:3 6:3
Fabio Fognini (Włochy, 25) – Horazio Zeballos (Argentyna) 6:4 6:4 7:5
Jan-Lennard Struff (NIemcy) – Woo Kwon Soon (Korea Pd.) 6:1 6:2 6:4
Danił Miedwiediew (Rosja) – Thanasi Kokkinakis (Australia) 6:3 6:7(6) 7:6(8) 6:4
Gael Monfils (Francja) – Jaume Munar (Hiszpania) 6:3 7:6(5) 6:4
Richard Gasquet (Francja, 29) – Blaz Kavcić (Słowenia) 6:1 6:4 7:5
Karen Chaczanow (Rosja) – Peter Polansky (Kanada) 7:6(3) 7:6(2) 6:4
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Benoit Paire (Francja) 6:0 6:7(4) 6:1 6:4
Hyeon Chung (Korea Pd.) – Misha Zverev (Niemcy) 6:2 4:1 krecz
Tomas Berdych (Czechy, 19) – Alex De Minaur (Australia) 6:3 3:6 6:0 6:1
Roger Federer (Szwajcaria, 2) – Aljaz Bedene (Słowenia) 6:3 6:4 6:3
Dominic Thiem (Austria, 5) – Guido Pella (Argentyna) 6:4 6:4 6:4
Juan Martin Del Potro (Argentyna) – Frances Tiafoe (USA) 6:3 6:4 6:3


Wyniki wtorkowych meczów pierwszej rundy kobiet:

Lara Arruabarrena-Vecino (Hiszpania) – Richel Hogenkamp (Holandia) 6:1 6:2
Johanna Konta (Wielka Brytania, 9) – Madison Brengle (USA) 6:3 6:1
Marketa Vondrousova (Czechy) – Kurumi Nara (Japonia) 7:5 6:4
Lucie Safarova (Czechy, 29) – Alja Tomljanović (Australia) 7:5 6:3
Carolina Garcia (Francja, 8) – Carina Witthoeft (Niemcy) 7:5 6:3
Barbora Strycova (Czechy, 20) – Kristie Ahn (USA) 6:1 7:5
Bernarda Pera (USA) – Anna Blinkova (Rosja) 6:2 6:2
Karolina Pliskova (Czechy, 6) – Veronica Cepede Royg (Paragwaj) 6:3 6:4
Angelique Kerber (Niemcy, 21) – Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 6:0 6:4
Maria Szarapowa (Rosja) – Tatjana Maria (Niemcy) 6:1 6:4
Jelena Wiesnina (Rosja, 16) – Ons Jabeur (Tunezja) 6:3 6:4
Donna Vekić (Chorwacja) – Naomi Hibino (Japonia) 7:5 6:3
Sorana Cirstea (Rumunia) – Zarina Diyas (Kazachstan) 5:7 6:4 6:3
Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) – Christina McHale (USA) 6:3 6:2
Beatriz Haddad Maia (Brazylia) – Lizette Cabrera (Australia) 7:6(3) 6:4
Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja, 28) – Shelby Rogers (USA) 7:6(6) 5:7 6:2
Eugenie Bouchard (Kanada) – Oceane Dodin (Francja) 6:3 7:6(5)
Anastazja Sevastova (Łotwa) – Varvara Lepchenko (USA) 3:6 6:3 6:2
Madison Keys (USA, 17) – Qiang Wang (Chiny) 6:1 7:5
Simona Halep (Rumunia, 1) – Destanee Aiava (Australia) 7:6(5) 6:1
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) – Polona Hercog (Słowenia) 7:6(2) 6:4
Andrea Petković (Niemcy) – Petra Kvitova (Czechy, 27) 6:3 4:6 10:8
Łesia Curenko (Ukraina) – Natalia Wichłancewa (Rosja) 3:6 6:3 6:4
Naomi Osaka (Japonia) – Kristina Kucova (Słowacja) 7:5 6:2
Su-Wei Hsieh (Tajpej) – Lin Zhu (Chiny) 0:6 6:0 8:6
Camila Giorgi (Włochy) – Anna Kalinskaja (Rosja) 6:4 6:3
Lauren Davis (USA) – Jana Cepelova (Słowacja) 6:7(4) 6:3 6:1
Agnieszka Radwańska (Polska, 26) – Kristyna Pliskova (Czechy) 2:6 6:3 6:2
Garbine Muguruza (Hiszpania, 3) – Jessika Ponchet (Francja) 6:4 6:3
Julia Putincewa (Kazachstan) – Heather Watson (Wielka Brytania) 7:5 7:6(6)
Ana Bogdan (Rumunia) – Kristina Mladenovic (Francja, 11) 6:3 6:2
Ashleigh Barty (Australia, 18) – Aryna Sabalenka (Białoruś) 6:7(2) 6:4 6:4