Australian Open. Radwańska z Kristyną Pliskovą w 1. rundzie Linette

Rozstawiona z numerem 26 Agnieszka Radwańska zagra z Kristyną Pliskovą (WTA 62) w pierwszej rundzie Australian Open. Magda Linette turniej zacznie od starcia z Jennifer Brady. Rywalizacji deblistów jeszcze nie rozlosowano.

Agnieszka Radwańska turniej zacznie od starcia z Czeszką Kristyną Pilskovą, siostrą bliźniaczką Karoliny, byłej liderki rankingu WTA. Polka z 62. zawodniczką z rankingu WTA grała do tej pory raz, w 2014 roku pokonała ją w dwóch setach w turnieju w Katowicach.

Polka w trzeciej rundzie może się zmierzyć z rozstawioną z trójką Garbine Muguruzą, a w czwartej z rozpędzającą się Angelique Kerber lub Marią Szarapową.

Magda Linette (WTA 72) w pierwszej rundzie zmierzy się z Jennifer Brady (WTA 65). Polka z Amerykanką jeszcze nigdy nie grała.

Rozstawiona z jedynką Simona Halep zaczyna turniej od starcia z Australijką Destanee Aiavą (WTA 193), która w turnieju gra dzięki dzikiej karcie

Możliwe ćwierćfinały turnieju kobiet:

W męskiej drabince rozstawiony z jedynką Rafael Nadal zacznie turniej od starcia z Victorem Estrellą Burgosem (ATP 81) z Dominikany, a broniący tytułu sprzed roku Roger Federer zagra z Aljazem Bedene (ATP 127). Rozstawiony z 14. Novak Djoković zmierzy się z Donaldem Youngiem (ATP 63)

Poniżej możliwe starcia ćwierćfinałowe w turnieju mężczyzn:

Najciekawsze pary 1. rundy Australian Open:

Australian Open rozpocznie się w poniedziałek 15 stycznia.

Zobacz wideo
Więcej o: