Tenis. Szwajcaria wygrała Puchar Hopmana. Kolejny tytuł Rogera Federera

Roger Federer i Belinda Bencić wygrali rozgrywany w australijskim Perth Puchar Hopmana. W finale w trzech meczach pokonali Niemców, Alexandra Zvereva i Angelique Kerber. To dla Szwajcarii trzeci tytuł nieoficjalnych mistrzostw świata par mieszanych.

Sobotni finał Pucharu Hopmana zapowiadał się bardzo interesująco. Zarówno Szwajcarzy w składzie Roger Federer/Belinda Bencić, jak i Niemcy – Alexander Zverev/Angelique Kerber zakończyli rywalizację grupową z trzema zwycięstwami w trzech meczach.

Najpierw na kort wyszli panowie. W pierwszym secie toczyła się wyrównana walka, którą zakończył dopiero tie-break wygrany minimalnie przez Zvereva. Było to jednak wszystko z jego strony, ponieważ Federer w kolejnych dwóch partiach nie dał mu nic do powiedzenia, oddał tylko dwa gemy i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Młodsza od niego aż o 16 lat Belinda Bencić miała trudniejsze zadanie. Po drugiej stronie siatki stanęła dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa, Angelique Kerber. Niemka zaczęła słabo, ale wkrótce doszła do głosu i pewnie wygrała 6:4 6:1.

Zwycięzcę musiał wyłonić mikst, w którym lepiej zaprezentowali się Szwajcarzy (4:3(3), 4:2). Pozwoliło im to zdobyć trzeci dla swojego kraju Puchar Hopmana. Po triumfie nie kryli zadowolenia.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać. Gdy 17 lat temu triumfowałem tu z Martiną Hingis, nie wiedziałem jak potoczy się moja kariera. Nie mogę uwierzyć, że po tylu latach znów tu jestem – powiedział Federer.

Szwajcaria triumfowała w Pucharze Hopmana także w latach 1992 (grali wtedy Jakob Hlasek i Magdalena Majewa) i 2001 (Federer i Martina Hingis).

Zobacz wideo
Więcej o: