Tenis. Porażka Jerzego Janowicza z Grigorem Dimitrowem

Jerzy Janowicz odpadł w II rundzie turnieju ATP 250 w Sztokholmie. Polak przegrał 5:7, 6:7 (5) z Bułgarem, Grigorem Dimitrowem.

Pierwszy set rozstrzygnął się 6:5 dla Bułgara, który w decydującym momencie partii przełamał Janowicza. W drugim secie breaków nie było i o wszystkim zdecydował tie-break. Tam znów minimalnie lepszy był Dimitrow, który wygrał do pięciu.

Było to bardzo zacięte spotkanie, o którym zdecydowały minimalne słabości przy własnym serwisie. Obaj zawodnicy w całym meczu mieli zaledwie po dwa break pointy. Janowicz nie wykorzystał żadnego, Dimitrow jeden.

- Bardzo chciałem się zrewanżować Janowiczowi za ostatnią porażkę w Stuttgarcie. Wiedziałem, że o losach tego pojedynku zadecydują pojedyncze punkty – powiedział po spotkaniu Dimitrow.

Bułgar wciąż ma szansę na awans do kończącego sezon turnieju Masters w Londynie. Na razie pewne jest, że zagrają w nim Roger Federer, Rafael Nadal, Alexander Zverev i Dominik Thiem. W stolicy Anglii wystąpi ośmiu najlepszych zawodników obecnego sezonu.