WTA Tiencin. Magda Linette walczyła, ale przegrała z Marią Szarapową

Magda Linette (71. WTA) dzielnie walczyła z Marią Szarapową (86. WTA), szczególnie w pierwszym secie, ale przegrała z Rosjanką 5:7, 3:6 w 1/8 finału turnieju WTA w Tiencinie.

Szalona walka w pierwszym secie nie wystarczyła. Magda Linette pożegnała się z turniejem w Tiencinie. Polka przegrała w 1/8 finału z Marią Szarapową, która w poprzedniej rundzie pokonała Irinę Begu (57. WTA).

W 1/16 finału reprezentantka Polski, po zaciętym meczu, ograła Katerinę Bondarenko (88. WTA) 3:6, 6:3, 7:5. W czwartek emocji na korcie również nie brakowało. Obie tenisistki długo utrzymywały własne podanie, ale pierwszy i decydujący błąd popełniła Linette. Szarapowa natychmiast go wykorzystała i wygrała pierwszego seta.

W drugim błędów było zdecydowanie więcej. Myliła się Szarapowa, myliła się Linette. Niestety, częściej błędy popełniała Polka, która przegrała decydującą partię 3:6.