China Open. Agnieszka Radwańska w III rundzie! Bez straty seta

Agnieszka Radwańska (11. WTA) pokonała Shuai Zhang (26. WTA) 7-5, 7-5 i awansowała do III rundy China Open. Polka broni w Pekinie tytułu z zeszłego roku.

To nie był łatwy mecz dla Agnieszki Radwańskiej. Polka toczył wyrównaną i zaciętą walkę z reprezentantką gospodarzy - Shuai Zhang. Klasyfikowana na 26. miejscu rankingu WTA Chinka zaprezentowała się z dobrej strony, ale w decydujących momentach nie wytrzymała presji.

Radwańska pierwsza przełamała rywalkę. Polka prowadziła 4-3, ale w kolejnym gemie pierwszego seta straciła podanie. Na korcie trwała zacięta walka. Decydujący okazał się 11 gem, kiedy polska tenisistka przełamała rywalkę.

Podrażniona Zhang mocno weszła w drugiego seta. Prowadziła 3:0, a Agnieszka Radwańska nie była w stanie nawiązać równej walki w Chinką. Wszystko zmieniło się w piątym gemie drugiego seta. Polka przełamała rywalkę, zachowała koncentrację do samego końca i mogła świętować awans do III rundy China Open.

Kolejną rywalką Radwańskiej w Pekinie będzie Daria Kasatkina (34. WTA), która w II rundzie pokonała Larę Arruabarrenę-Vecino z Hiszpanii (90. WTA).