Tenis. Magda Linette przegrała z Garbine Muguruzą

Magda Linette po wyrównanym pojedynku przegrała mecz w ramach 3. rundy WTA Premier 5 w chińskim Wuhan z Garbine Muguruzą 6:2, 1:6, 4:6. Mimo porażki Polka pokazała się z bardzo dobrej strony w meczu z utytułowaną rywalką.

Linette bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Polska zawodniczka po bardzo wyrównanej walce wygrała pierwszego gema. Niestety pozostała część pierwszego seta należała do Muguruzy, która w wielu zagraniach udowodniła swoją wyższość nad Linette. Hiszpanka dobrze zagrywała i zepchnęła Polkę do defensywy, ostatecznie wygrywając z nią 6-2.

Drugi set wyglądał już zupełnie inaczej. Linette grała niesamowicie, a bezradna Muguruza wyglądała na zagubioną. 23-letnia rywalka Polki kompletnie nie wiedziała, jak ma zatrzymać naszą reprezentantkę. Magda Linette prowadziła w pewnym momencie już 5-0 w gemach, a seta wygrała 6-1.

Decydujący set był niezwykle wyrównany. Obydwie zawodniczki wygrywały gemy na przemian, ale w miarę upływu czasu hiszpańska tenisistka coraz bardziej odskakiwała Linette. Spotkanie zakończyło się dwoma forehendami Linette posłanymi w aut.

Mimo wszystko warto zauważyć, że z góry skazywana na porażkę Linette zaprezentowała się bardzo przyzwoicie. Polka momentami była zdecydowanie lepsza od Muguruzy, która w tym roku wygrała Wimbledon, a w ubiegłym Rolanda Garrosa.