Tenis. Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie w Wuhan

Agnieszka Radwańska pokonała Niemkę Julię Goerges (WTA 27.) 7:5 7:5 w drugiej rundzie turnieju WTA w Wuhan. Polka, która jest w Chinach rozstawiona z numerem 9, w kolejnej fazie zmierzy się z Australijką Ashleigh Barty.

Pierwsza partia była bardzo zacięta. Przez dłuższy czas obie zawodniczki wygrywały swoje gemy serwisowe i nie dochodziło do przełamań. Kiedy wszystko zmierzało ku tie-breakowi, przy stanie 6:5 nastąpił przełom. Goerges prowadziła już 30:0, ale później nie wytrzymała presji – dwukrotnie trafiła w siatkę i popełniła podwójny błąd serwisowy. Radwańska wygrała seta 7:5.

Polka znakomicie rozpoczęła drugą partię, od prowadzenia 2:0 w gemach. Goerges wyrównała, ale niebawem Radwańska powtórzyła osiągnięcie z pierwszego seta – ponownie prowadziła 6:5 i wtedy zdołała przełamać rywalkę. Ostatecznie po niecałych dwóch godzinach gry triumfowała 7:5 7:5.

Było to szóste starcie obu tenisistek i po raz czwarty wygrała Radwańska. O ćwierćfinał zagra z Australijką Ashleigh Barty, z którą nigdy jeszcze nie grała.

Kontuzja Milika poważniejsza od poprzedniej. "W tym nieszczęściu jest nadzieja, że wystarczy czasu, aby odpowiednio przygotował się do MŚ"