Radwańska w drugiej rundzie w Wuhan

Agnieszka Radwańska pokonała w dwóch setach Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą (6:4, 7:5) w pierwszej rundzie turnieju na kortach twardych w Wuhan (pula nagród 2,6 mln dol.). Polka jest rozstawiona z numerem 11.

Mecz Radwańskiej z Rybarikovą trwał dwie godziny i sześć minut. W pierwszym secie Polka przegrywała już 1:3, ale wygrała pięć z kolejnych sześciu gemów. W drugiej partii przy prowadzeniu 5:3 miała dwie piłki meczowe, ale ich nie wykorzystała. Rybarikova doprowadziła do stanu 5:5, ale dwa kolejne gemy padły łupem Polki.

Radwańska w drugiej rundzie turnieju w Wuhan zagra ze zwyciężczynią meczu Julia Goerges - Daria Gavrilova.

W drugiej rundzie turnieju jest też druga z Polek Magda Linette. Ona swoją kolejną rywalkę już zna. Będzie nią Czeszka Katerina Siniakova.