Sport.pl

Agnieszka Radwańska wycofała się z turnieju w Tokio

Agnieszka Radwańska (WTA 11) z powodu choroby zrezygnowała ze startu w turnieju w Tokio (pula 1 mln dol.).

W swojej karierze w turnieju w Tokio trzy razy grała w finale, dwa razy go wygrywając, po raz ostatni w 2015 roku. Przed rokiem doszła do półfinału. W tegorocznym turnieju Polka była rozstawiona z numerem 6. W pierwszej rundzie miała grać z zawodniczką z kwalifikacji, ale w niedzielę późnym wieczorem się z gry wycofała. Powód? Grypa.

Dla Polki to już piąty turniej w tym sezonie, z którego się wycofała. Radwańska nie zagrała z powodu kontuzji stopy w Madrycie i Rzymie, a infekcja wykluczyła ją ze startów w 's-Herogenbosch i Birmingham, czyli turniejach przygotowujących do startu w Wimbledonie.

Radwańska chce się wykurować na kolejne starty w Azji. W planach ma jeszcze grę w Wuhanie, Pekinie, gdzie rok temu wygrała, i Hongkongu. Jeśli nie chce jeszcze niżej spaść rankingu WTA, musi zdobyć podczas azjatyckiego tournee sporo punktów.

W głównej drabince turnieju w Tokio jest za to inna Polka - Magda Linette, która przeszła kwalifikacje. W pierwszej rundzie zagra z Darią Gawriłową.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (6)
Agnieszka Radwańska wycofała się z turnieju w Tokio
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 1 raz 1

  Czy te choroby co chwilę to aby nie znak, że organizm się buntuje po latach wysiłku i należałoby przystopować i podładować baterie?

 • rzeszow1971

  0

  Eee tam. Narzekacie. Coś tam jeszcze wygra. Może nawet usta po raz kolejny podpompuje.

 • helwiusz

  0

  Ona już z tej zapaści nie wyjdzie. Żeby wrócić do czołówki, musiałaby poszukać nowych trenerów - ze starymi już niczego nowego nie wymyśli. Ale ona ze swą ekipą trenerską powiązała się rodzinnie, w tej sytuacji każda próba zmian w szkoleniu wywoła reperkusje także w życiu osobistym. A czas leci, za półtora roku stunie trzydziestka... Szkoda. Aga osiągneła dużo, jak na polska wieczną mizerię, ale mam wrażenie, że stac ją było na więcej. I tak polski tenis pozostanie na kolejne długie lata bez samodzielnego tytułu wielkoszlemowego...

 • boliver

  0

  Aga zlituj sie nad soba

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX