US Open. Koniec polskich akcentów w turnieju. Marcin Matkowski odpadł z miksta

Ostatni reprezentant Polski w seniorskim US Open, Marcin Matkowski, odpadł z rywalizacji miksta. Razem z partnerującą mu Czeszką Lucie Hradecką przegrali w ćwierćfinale z parą australijsko-austriacką Anastasia Rodionova/Oliver Marach 7:5 4:6 8:10.

Spotkanie to było bardzo wyrównane i rozpoczęło się udanie dla polskiego zawodnika. Matkowski i Hradecka wygrali pierwszego seta 7:5, ale w kolejnym lepsi okazali się rywale. Doszło do super tie-breaka, który był bardzo zacięty. Ostatecznie 10:8 triumfowali Rodionova z Marachem i to oni awansowali do półfinału.

Matkowski i tak może być zadowolony z występu w turnieju miksta. Po drodze pokonali z Hradecką groźne pary Liezel Huber/Danny Thomas i Raquel Atawo/Aisam-Ul-Haq Qureshi. Polak nie może tego samego powiedzieć o turnieju debla, gdzie razem z Maksem Mirnym z Białorusi ulegli już w pierwszej rundzie reprezentantom gospodarzy, Reilly’emu Opelce i Taylorowi Fritzowi.

W turnieju seniorskim US Open nie pozostał już żaden polski tenisista. Matkowski był naszym ostatnim przedstawicielem, wcześniej swoje mecze przegrali Agnieszka Radwańska, Magda Linette, Łukasz Kubot i Alicja Rosolska.