US Open. Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zdobędą drugiego tytułu wielkoszlemowego w tym roku. Francuska para zbyt mocna

Nie tak wyobrażali sobie Łukasz Kubot i Marcelo Melo udział w tegorocznym US Open. Triumfatorzy Wimbledonu i najlepsza para obecnego sezonu przegrała w drugiej rundzie z francuskim duetem Julien Benneteau/Edouard Roger-Vasselin 3:6 6:7(2) i musi zapomnieć o drugim tytule wielkoszlemowym w tym roku.

Po wielkim trumfie w Wimbledonie Łukasz Kubot i Marcelo Melo byli w Nowym Jorku drugą najwyżej rozstawioną parą i razem z liderami światowego rankingu, Henrim Kontinenem i Johnem Peersem, uchodzili za faworytów do tytułu. Aby jednak to osiągnąć, musieli pokonać bardzo trudną drogę do finału, na początku której znaleźli się triumfatorzy Roland Garros sprzed trzech lat, Julien Benneteau i Edouard Roger-Vasselin. Jak się okazało, Francuzi są w formie, co szybko udowodnili na korcie nr 10.

Kubot i Melo, trzeba powiedzieć jasno, słabo rozpoczęli piątkowe spotkanie. A tacy rywale jak Benneteau i Roger-Vasselin błędów nie wybaczają. Francuzi wygrali pierwszą partię bardzo pewnie – 6:3 – przełamując faworytów aż dwukrotnie. W drugim secie prowadzili już 4:1, ale wtedy polsko-brazylijska para w wielkim stylu odrobiła straty (5:5), a chwilę później serwowała na seta. Niestety, rywale doprowadzili do tie-breaka i oddali w nim tylko dwa punkty, kończąc spotkanie po niemal półtorej godziny gry.

Tym samym Kubot i Melo odpadli z rozgrywek już w drugiej rundzie i mogą zapomnieć o kolejnym triumfie wielkoszlemowym. Ich porażka jest wielką niespodzianką i zawodem dla wszystkich polskich kibiców.  Benneteau i Roger-Vasselin awansowali natomiast do kolejnej fazy turnieju i z pewnością spróbują kontynuować zwycięską passę.

Zobacz wideo
Więcej o: