US Open. Poznaliśmy turniejowe drabinki. Pechowe losowanie Magdy Linette

Podczas rozpoczynającego się 28 sierpnia US Open w turnieju singla będą nas reprezentować dwie zawodniczki. Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie zmierzy się z Chorwatką Petrą Martić, Magdę Linette czeka zaś nie lada wyzwania, ponieważ po drugiej stronie siatki stanie liderka światowego rankingu, Karolina Pliskova.

Agnieszka Radwańska mierzyła się z Petrą Martić dwukrotnie i za każdym razem kończyła zwycięsko. Oba pojedynki miały miejsce w 2011 roku na kortach twardych: w Australian Open i Toronto. Polka nie powinna mieć więc problemów, by w Nowym Jorku poprawić tę statystykę. Jeśli jej się to uda, w drugiej rundzie zagra z Sofyą Zhuk lub Julią Putincewą.

Mniej szczęścia miała Magda Linette. Nasza druga reprezentantka w swoim pierwszym meczu na Flushing Meadows stawi czoła liderce światowego rankingu, Karolinie Pliskovej. Czeszka jest w wysokiej formie i uwielbia grać w Nowym Jorku, dlatego będzie niezaprzeczalną faworytką tego starcia.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, które spotkanie pierwszej rundy kobiet przyciągnie najwięcej uwagi kibiców. Rozstawiona z numerem drugim Simona Halep zagra z powracającą po wpadce dopingowej Marią Szarapową. Choć Rumunka będzie faworytką, należy oczekiwać prawdziwej bitwy, z której każda z zawodniczek może wyjść zwycięsko.

W drabince mężczyzn nie zagra żaden reprezentant Polski. Faworytów do triumfu jest kilku, lecz największe szanse ma prezentujący wielką formę Roger Federer, który postara się zdobyć trzeci tegoroczny tytuł wielkoszlemowy. Przeszkodzić mu mogą lider światowego rankingu, Rafael Nadal, oraz poczynający sobie coraz lepiej w rozgrywkach 20-letni Alexander Zverev.

Więcej o:
Copyright © Agora SA