WTA w New Haven. Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale turnieju WTA W New Haven. Polska tenisistka przegrała w półfinale z Darią Gavrilovą 4:6, 4:6.

Mecz rozpoczął się bardzo słabo dla Radwańskiej. Najwyżej rozstawiona tenisistka turnieju nie mogła poradzić sobie z dobrze dysponowaną Australijką, która w pewnym momencie prowadziła już 4:0. Radwańska po fatalnym początku spotkania zdołała jednak wygrać trzy kolejne gemy, mimo wszystko nie wystarczyło to do wygrania seta, którego 28-latka ostatecznie przegrała 4:6.

Początek drugiego seta w wykonaniu Polki był już dużo lepszy. Tenisistka z Krakowa po przełamaniu rywalki prowadziła 2:0. Gavrilova dość szybko odrobiła jednak straty doprowadzając do wyrównania, a następnie objęła prowadzenie 4:3. Ósmego gema Radwańska przegrała do zera, w dziesiątym obroniła pierwszą piłkę meczową, ale ostatecznie nie zatrzymała Gavrilovej, która drugą piłkę meczową już wykorzystała i przypieczętowała wygraną 6:4 w drugim secie i 2:0 w całym spotkaniu.

W finale ostatniego turnieju przed wielkoszlemowym US Open Daria Gavrilova zmierzy się z Dominiką Cibulkovą.