Sport.pl

US Open. Maria Szarapowa dostała dziką kartę

Rosyjska tenisistka otrzymała dziką kartę od Amerykańskiej Federacji Tenisowej i zagra w głównym turnieju US Open.

- Dzika karta została przyznana Marii Szarapowej, ponieważ nałożona na nią karą już się zakończyła, a to ma dla nas ogromne znaczenie. W przyszłości przyznawaliśmy już takie wyróżnienia triumfatorom US Open. Skorzystali z tego m.in. Martina Hingis, Lleyton Hewitt, Kim Clijsters i Juan Martin del Potro. W dodatku Szarapowa porozmawia z młodymi amerykańskimi tenisistami, o tym jak ważny jest program antydopingowy - uzasadniła swoją decyzję Amerykańska Federacja Tenisowa.

Szarapowa zajmuje obecnie 148. miejsce w rankingu WTA. US Open wygrała w 2006 roku.

Rosjanka była zdyskwalifikowana do 26 kwietnia za stosowanie meldonium. Szarapowa tłumaczyła, że zażywała specyfik od wielu lat z powodu problemów zdrowotnych i nie zauważyła, że od 1 stycznia substancja trafiła na listę zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA).

Gwiazdy tenisa krytycznie o Szarapowej

Kilku tenisistów ma krytycznie zdanie na temat tego, że Rosjanka dostała zgodę od organizatorów na występ w kilku prestiżowych turniejów. Dzięki temu mogła zagrać m.in. w Stuttgarcie, Rzymie i Madrycie. - Prawa osób po takim zawieszeniu powinny być mimo wszystko troszkę inne niż tych, które wracają po kontuzji czy chociaż po porodzie. To nie jest jednak moja decyzja. Ale rozumiem też organizatorów, którzy chcą mieć taką osobę u siebie - mówiła otwarcie Agnieszka Radwańska.

- To niesprawiedliwe wobec innych zawodniczek, które grają fair - stwierdziła Eugenie Bouchard. - WTA wysłało złą wiadomość młodym dzieciom: "nawet jak będziecie oszukiwać, to i tak powitamy was z otwartymi ramionami". To nie jest w porządku, a Szarapowa już nie może być moim wzorem po tym, co zrobiła - dodała.

Komentarze (51)
US Open. Maria Szarapowa dostała dziką kartę
Zaloguj się
 • cep_0

  Oceniono 14 razy 8

  Ta "Żona Lota czyli tenisowy "słup soli" niech lepiej MILCZY.
  RADWAŃSKA JESZCZE JEŹDZI TAM GDZIE PŁACĄ STARTOWE, bo na korcie już nie zarobi.
  LEŃ.
  Mecz z Goerges to tenisowa tragedia.

 • smiki48

  Oceniono 14 razy 8

  Kiedy zakończyła się kara Szarapowej? W kwietniu? No to ma prawo występować we wszystkich turniejach (jeśli zostanie na nie zaproszona). A pewnie "gwiazdy" chciałyby aby zdyskwalifikowany zawodnik po karze zaczynał zbieranie punktów od podwórkowych turniejów i dopiero po trzech czy czterech latach dochodzić do pierwszej setki ATP. Prze tyle lat te "gwiazdy" nie miałyby silnej konkurencji.
  Jeżeli uważa się, że Szarapowa lub inni zawodnicy nie powinni grać w dużych turniejach przez rok czy dwa po karze, to po prostu należy wydłużyć karę o ten rok czy dwa.

 • yot23znowunadaje

  Oceniono 12 razy 6

  Isia niech zacznie wreszcie grać, a nie przejmowac zadania komisji antydopingowej i federacji. Miejsce w drugiej setce juz czeka

 • antobojar1

  Oceniono 11 razy 5

  Tylko rozbicie przez sprzątaczkę, w chwili nieuwagi.. 30 000 fiolek z próbkami od amerykańskich sportowców w laboratorium WADA-y, było bardziej obrzydliwą ustawką od tej gdy Szarapową wrobiono w doping..
  Pół roku wcześniej, w amerykańskiej prasie gruchnęła wiadomość że Szarapowa zrzeka się obywatelstwa rosyjskiego i będzie występowała pod flagą amerykańska.. Serena nawet wydała oświadczenie że będzie to dla niej zaszczytem grać z Marią w jednym zespole..
  Maszeńka skomentowała krótko: To nigdy nie nastąpi.. bo wszystko co osiągnęłam w życiu zawdzięczam mojej rosyjskiej duszy..
  Takiej zniewagi nie mogli darować w Imperium Dobra i Prawdy.. ha ha..

  .. a kiedy wy wreszcie przestaniecie robić na kolanach łaskę tym obłudnym, kłamliwym oszustom..?

 • andy999kkk

  Oceniono 9 razy 5

  Na biezni wygral ostatnio gosciu , ktory za doping nie biegal cztery lata.
  I co taka cisza ?
  Przeciez powinni wszystkich zlapanych na dopingu dyskwalifikowac dozywotnio .

 • pierre_doleto

  Oceniono 6 razy 4

  Nawet jesli oszukacie dwa razy, dostaniecie szanse na olimpijskie zloto w sprincie.
  Nie zapomnijcie tylko przedtem zalatwic sobie paszportu made in USA, drogie dzieci.

 • szwampuch58

  Oceniono 12 razy 4

  Przepraszam bardzo czy Radwanska boji sie odpas w I rundzie dlatego protestuje?

 • leoleo

  Oceniono 13 razy 3

  meldonium nie jest sterydem ani niczym podobnym, za doping zostalo uznane by ujaić ruskich łotyszów i szarapową; zdrowia ludziom

 • stop_pis

  Oceniono 2 razy 2

  Kto to jest ta Radwańska? Aha, to ta, która nie wygrała jeszcze ani jednego szlema...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX