Jerzy Janowicz nie chce grać dla Polski

- Jestem zrażony wieloma rzeczami i po prostu nie mam ochoty grać w Pucharze Davisa - powiedział Jerzy Janowicz, co oznacza ni mniej ni więcej, że nie zagra już w reprezentacji Polski.

Janowicz zdecydowanie powiedział wprost, że w reprezentacji grać nie zamierza. - Skończyłem ją [grę w kadrze w Pucharze Davisa - przyp. red.] definitywnie. Jestem zrażony wieloma rzeczami przez poprzedni zarząd i po prostu nie mam ochoty grać w Pucharze Davisa - cytuje Polaka sport.tvp.pl.

Swoich zarzutów do poprzednich władz Polskiego Związku Tenisowego nie sformułował. Jak twierdzi TVP Janowicz miał się jeszcze w sprawie gry w kadzre spotkać z nowym prezesem Polskiego Związku Tenisa Mirosławem Skrzypczyńskim, ale rezultat rozmów nie jest jeszcze znany.

Polska w tym roku gra jeszcze o utrzymanie w grupie I strefy europejsko-afrykańskiej Pucharu Davisa. W październiku zmierzą się ze Słowacją.

Janowicz jest jedną z gwiazd turnieju Poznań Open. Polak w pierwszej rundzie pokonał Hiszpana Juame Munara, w drugiej rundzie w czwartek zmierzy się z Portugalczykiem Goncalo Oliveirą.

Więcej o: