Sport.pl

Jerzy Janowicz nie chce grać dla Polski

- Jestem zrażony wieloma rzeczami i po prostu nie mam ochoty grać w Pucharze Davisa - powiedział Jerzy Janowicz, co oznacza ni mniej ni więcej, że nie zagra już w reprezentacji Polski.

Janowicz zdecydowanie powiedział wprost, że w reprezentacji grać nie zamierza. - Skończyłem ją [grę w kadrze w Pucharze Davisa - przyp. red.] definitywnie. Jestem zrażony wieloma rzeczami przez poprzedni zarząd i po prostu nie mam ochoty grać w Pucharze Davisa - cytuje Polaka sport.tvp.pl.

Swoich zarzutów do poprzednich władz Polskiego Związku Tenisowego nie sformułował. Jak twierdzi TVP Janowicz miał się jeszcze w sprawie gry w kadzre spotkać z nowym prezesem Polskiego Związku Tenisa Mirosławem Skrzypczyńskim, ale rezultat rozmów nie jest jeszcze znany.

Polska w tym roku gra jeszcze o utrzymanie w grupie I strefy europejsko-afrykańskiej Pucharu Davisa. W październiku zmierzą się ze Słowacją.

Janowicz jest jedną z gwiazd turnieju Poznań Open. Polak w pierwszej rundzie pokonał Hiszpana Juame Munara, w drugiej rundzie w czwartek zmierzy się z Portugalczykiem Goncalo Oliveirą.

Więcej o:
Komentarze (217)
Jerzy Janowicz nie chce grać dla Polski
Zaloguj się
 • Janusz Lech

  Oceniono 38 razy 32

  No i macie, Jerzyk się obraził . Może to i lepiej bo nigdy nie wiadomo co mu odbije gdy wiatr zawieje nie z tej strony co trzeba . Talent niewątpliwie olbrzymi ale zachowuje się jak rozkapryszony smarkacz , który rozmienił karierę na drobne .

 • Oceniono 25 razy 23

  Idę się porżnąć ! Takich tenisistów jak on są tysiące, ale jak powiedział Federer - praca- dyscyplina - praca + talent i to wtedy będą sukcesy. A nie nabzduczona gęba i wóda + histeria na korcie. Raz był błysk i tyle !

 • poppers68

  Oceniono 24 razy 20

  Tak sobie porównuję postawę np. Gortata biegającego w wolnych chwilach z dzieciaczkami z niedużych miejscowości lub Lewandowskiego pojawiającego się w obszarach działań charytatywnych vs. niespełniona gwiazda polskiego tenisa męskiego oraz doskonałej tenisistki ( bardzo polskiej i jakże deklarującej swoje patriotyczne zakotwiczenie) nieobecnych nigdzie - poza zestawieniami kont bankowych.

 • marqin

  Oceniono 19 razy 19

  Gwiazda polskiego tenisa jest Lukasz Kubot - dw triumfy w Wielim Szlemie. Co osiagnal Janowicz?
  Gwiazda nazywa sie go dlatego ze jest znany, a nie dltego bo jest wielkim tenisista.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 20 razy 18

  "Janowicz jest jedną z gwiazd turnieju Poznań Open"

  Dowcipniś ten redaktor, tenisowe gwiazdy to widzieliśmy na Wimbledonie. Był i Jerzyk też sobie mógł na nich popatrzeć, na mecz z nimi to jest za cienki.

 • monodeluxe

  Oceniono 18 razy 12

  Mała Strata.Puchar Davisa jest totalnie bez znaczenia.Poza tym,Jerzyku,życzę Ci samych wtop.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 11 razy 11

  Jerzy Foch Janowicz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX