Sport.pl

Tenis. Łukasz Kubot i Marcelo Melo mistrzami Wimbledonu

Polski dzień na londyńskich kortach! Thriller z happy endem! Łukasz Kubot (nr 4) w parze z Brazylijczykiem Melo ograli w finale Olivera Maracha i Mate Pavicia (nr 16) 5:7, 7:5, 7:6 (2), 3:6, 13:11
3 : 2
Informacje
Wimbledon - Finał debla mężczyzn
Sobota 15.07.2017 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Ł.Kubot/M.Melo
5
7
7
3
13
3
O.Marach/M.Pavić
7
5
6
6
11
2

„Thriller dla maratończyków Kubota i Melo” - napisała oficjalna strona Wimbledonu, kiedy po 4 godzinach i 34 minutach Polak i Brazylijczyk padli sobie w ramiona, a Kubot wreszcie mógł odtańczyć tradycyjnego, zwycięskiego kankana. Bo na Centralnym Korcie w Wimbledonie byliśmy świadkami thrillera.

Już pierwszy set zwiastował, że ten mecz naprawdę będzie maratonem. Do stanu 5:5 oba deble zgodnie wygrywały swoje podania, wreszcie w gemie nr 11 Kubot i Melo stracili serwis. Rozstawiona z numerem 4 para polsko-brazylijska już nie odrobiła strat i oddała pierwszą partię.

W drugim secie sytuacja się powtórzyła - tylko z nieco innym zakończeniem. Tym razem przy stanie 5:5 to Pavić i Marach oddali gema przy swoim serwisie. I było po wszystkim.

W trzecim secie już nikt nie dał się przełamać - oba deble zgodnie pilnowały swojego serwisu i skończyło się tie-breakiem. W którym kapitalnie zagrali Melo z Kubotem.

Koncertem odpowiedzieli rywale w czwartej partii - tu Marach z Paviciem dość szybko wyjaśnili sytuację dwukrotnie przełamując polsko-brazylijski duet.

Ale ten mecz musiał skończyć się piątym setem. Szkoda, że nie mógł zakończyć się remisem, bo jedni i drudzy grali kapitalnie.

W decydującej partii, której zgodnie z przepisami nie mógł rozstrzygać tie-break (z wielkoszlemowych turniejów dopuszczany jest tylko na US Open), było wszystko. Kapitalne zagrania, momenty komiczne, kiedy po returnie Pavicia piłka trafiła Maracha prosto w cztery litery, wreszcie - dramaty. Kiedy przy stanie 8:8 i serwisie Kubota zrobiło się 0-40. Ale Polak wytrzymał nerwowo, Melo wykorzystał swój wzrost przy efektownych smeczach i podanie udało się obronić.

Przy remisie 11:11 organizatorzy zdecydowali się przerwać spotkanie, by zasunąć dach. Kiedy tenisiści wróci na kort, Kubot i Melo szybko wygrali swoje podanie. Ktoś się spodziewał, że przy serwisie rywali też pójdzie równie prędko? Najpierw kapitalne zagranie Melo po linii, potem punkt zdobył Kubot, potem zrobiło się 0-40. Trzy meczbole!

Melo i Kubot wykorzystali już pierwszego z nich - po serwisie Pavicia Kubot returnował wspaniale, pod nogi Chorwata, który wpakował piłkę w siatkę! Tytuł dla Polaka i Brazylijczyka!

Dla Łukasza Kubota to drugi wielkoszlemowy triumf w karierze - poprzednio, w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem w 2014 roku wygrał Australian Open.

Więcej o:
Komentarze (79)
Tenis. Łukasz Kubot i Marcelo Melo mistrzami Wimbledonu
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 11 razy 9

  Co można rzec w takiej chwili. Marzenia się spełniają. Gratulacje dla Łukasza i Marcello za zwycięstwo w Wimbledonie. Całej czwórce dziękuję za wspaniałe widowisko.

 • neutrallo

  Oceniono 8 razy 6

  BRAVI ! ! ! Piękne zwycięstwo Kubota i Meli, zakończone wspaniałym retournem Polaka!
  Marach i Pavić będą z pewnością przeklinać swoją propozycję zamknięcia dachu...
  Pavić przegrał swój jedyny, ale decydujący o zwycięstwie Polaka i Brazylijczyka serwis!!!

 • krakowiaczek59cia

  Oceniono 6 razy 6

  Brawo,brawo,brawo !!! To było fantastyczne przeżycie :)

 • lech2011

  Oceniono 16 razy 6

  Dziękujemy panie kurski za transmisję z meczu Kubota !
  Zas rana dobra zmiana!
  Ciemny lud wiwatuje !
  Już lecę płacić abonament !

 • heliheli

  Oceniono 7 razy 5

  kubocik to gosc !!!!

 • bukaj22

  Oceniono 4 razy 4

  Wielkie gratulacje. :}

 • uszatek_2

  Oceniono 3 razy 3

  ....wielkie GRATULACJE ...!!!!

 • ibrylowska

  Oceniono 3 razy 3

  Dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo serdeczne gratulacje za wygranie Wimbledonu 2017. Brawo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX