Wimbledon. Matkowski i Mirnyj ograli braci Bryanów. Niespodzianka

Marcin Matkowski i Maks Mirnyj awansowali do trzeciej rundy debla w wielkoszlemowym Wimbledonie. Polak i Białorusin pokonali Mike'a i Boba Bryanów 6:3, 7:5, 6:4. Awansował też Łukasz Kubot

To duży sukces polsko-białoruskiej pary. Bracia Bryanowie byli rozstawieni w turnieju deblistów z "5", ale odpadli już w drugiej rundzie Wimbledonu.

Matkowski i Mirnyj nie dali rywalom szans, a sprawę awansu do kolejnej rundy zamknęli w trzech setach. W trzeciej rundzie Polak i Białorusin zmierzą się z Nicholasem Monroe ze Stanów Zjednoczonych i Artemem Sitakiem z Rosji.

Marcin Matkowski, Maks Mirnyj (Polska, Białoruś) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA) 6:3, 7:5, 6:4

W trzeciej rundzie jest też inny polski deblista, Łukasz Kubot. Polak w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo (nr 4) pokonali Niemca Philippa Petzschnera i Austriaka Alexandra Peyę 6:2, 5:7, 6:3, 3:6, 11:9 i w trzeciej rundzie zagrają z duetem Florin Mergea (Rumunia) i Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakinstan), ktorzy w Wimbledonie  rozstawieni są z numerem 14.

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia) - Philipp Petzschner, Alexander Peya (Niemcy, Austria) 6:2, 5:7, 6:3, 3:6, 11:9

Więcej o: