ATP Mediolan. Paolo Maldini zagra z Polakiem!

W piątek o godz. 17:30 Paolo Maldini i Stefano Landonio wystąpią w turnieju deblowym podczas imprezy ATP Challenger Tour w Mediolanie. W pierwszej rundzie spotkają się... z Tomaszem Bednarkiem i Holendrem Davidem Pelem.

Dla Maldiniego będzie to debiut w nowej dyscyplinie sportu. Dzień po swoich 49. urodzinach spróbuje swoich sił w tenisie.

- Nie wiem czy Paolo mógłby być wielkim tenisistą, gdyby kiedyś wybrał ten sport. Zaczął grać bardzo późno, dopiero pięć-sześć lat temu, więc to oczywiste, że ma techniczne braki. Ale ma mocne uderzenie, dobrze serwuje, a z racji swojej przeszłości jest świetnie przygotowany zarówno fizycznie, jak i mentalnie - mówi Landonio dla portaluTennisitaliano.it.

Maldini jest uznawany za jednego z najlepszych obrońców w historii futbolu. W reprezentacji Włoch zagrał 126 meczów, był m.in. wicemistrzem świata i Europy.

Z Milanem, któremu wierny był przez całą karierę (jako junior w latach 1978-1985 i jako senior od 1985 do 2009 roku), wywalczył m.in. siedem tytułów mistrza Włoch i pięć Pucharów Europy.

Tomasz Bednarek jest sklasyfikowany w rankingu ATP deblistów dopiero na 195. miejscu, ale i tak to on wraz z Davidem Pelem są faworytami tego starcia.

Łukasz Piszczek w "Wilkowicz Sam na Sam": Ktoś rzucił kamieniem w szybę. Ale autobus aż się uniósł i już wiedzieliśmy, że to był wybuch