Udany początek sezonu trawiastego dla polskich tenisistów

Magda Linette wygrała spotkanie pierwszej rundy turnieju w Nottingham z Oceane Dodin 6:4 7:6(7:5). Marcin Matkowski w parze z Maksem Mirnym pokonali natomiast parę David Marrero/Benoit Paire 4:6 6:3 10:4 w swoim pierwszym meczu na trawiastych kortach w Stuttgarcie.

W pierwszej partii Linette wystarczyło jedno przełamanie, aby wyjść na prowadzenie. Polka mogła zakończyć mecz wcześniej, ponieważ w drugim secie prowadziła 4:2. Francuzka zdołała jednak doprowadzić do tie-breaka i przez chwilę wygrywała w nim nawet 5:3. Od tego momentu do głosu doszła Linette, która wygrała cztery punkty z rzędu i całe spotkanie. W kolejnej rundzie zmierzy się z amerykańską kwalifikantką, Kristą Ahn.

Udanie sezon na kortach trawiastych rozpoczął również Marcin Matkowski. 36-latek wspólnie z Maksem Mirnym mieli jednak niełatwą przeprawę. Ich przeciwnicy, David Marrero i Benoit Paire wygrali pierwszą partię 6:4, w kolejnej lepsza okazała się zaś para polsko-białoruska. Super tie-break także przebiegał pod ich dyktando, ponieważ wygrali go 10:4 i zameldowali się w kolejnej rundzie.

Z pozostałych Polaków w Nottingham w deblu zagra Katarzyna Kawa, a w Stuttgarcie Jerzy Janowicz. Największą atrakcją niemieckiej imprezy będzie powrót do gry Rogera Federera, który po triumfach w Australian Open, Indian Wells i Miami postanowił się wycofać z turniejów na nawierzchni ziemnej.