Roland Garros. Stanislas Wawrinka i Rafael Nadal w wielkim finale!

Andy Murray, numer jeden światowego rankingu prowadził po trzech setach, ale nie awansował do wielkiego finału. Szkot przegrał dwa kolejne sety i musiał uznać wyższość Stanislasa Wawrinki, który awansował do finału Rolanda Garrosa. W drugim półfinale, Rafael Nadal rozbił Dominica Thiema 6:3, 6:4, 6:0.

Andy Murray wygrywał, był o krok od wielkiego finału, ale przegrał tie-breaka w czwartym secie. Szkot nie był w stanie zatrzymać Stanislasa Wawrinkę i decydującą partię czwartego seta przegrał 3:7.

Przedłużone nadzieje poniosły Wawrinkę. Szwajcar rozbił w piątym secie numer jeden światowego rankingu 6:1 i awansował do wielkiego finału. Wyniszczająca walka w półfinale Rolanda Garrosa trwała cztery godziny i 38 minut.

Rywalem Stanislasa Wawrinki w wielkim finale będzie  Rafael Nadal. Hiszpan rozbił Dominica Thiema 6:3, 6:4, 6:0.

Początek wielkiego finału Rolanda Garossa w niedzielę o godz. 15.