Roland Garros. Petra Kvitova wygrała najważniejszy mecz życia

Petra Kvitova wystąpi w tegorocznym Roland Garros! Czeska tenisistka wróciła do pełni sprawności po skomplikowanej operacji dłoni. Kvitova w grudniu została zraniona przez napastnika, który napadł na jej mieszkanie.

Pod koniec 2016 roku Kvitova doznała bardzo poważnych obrażeń. Napastnik, który napadł na jej mieszanie ugodził tenisistę nożem, a Czeszka musiała poddać się bardzo skomplikowanej operacji, bo uszkodzeniu uległy ścięgna oraz nerwy jej lewej ręki.

Lekarz tenisistki przekonywał, że uraz jest bardzo poważny i powrót Kvitovej do sportu stał pod dużym znakiem zapytania. Czeszka jednak wróciła do pełnej sprawności i jak sama przekonuje jest gotowa, by wystąpić na francuskich kortach.

- Najważniejszą walkę życia już wygrałam. Mogę grać i będę obecna w Paryżu. Nie mogę się już doczekać, żeby wyjść na kort. Jak oglądałam tenis w telewizji,  to czułam się źle. Miałam poczucie, jakby ktoś zabrał mi część mojego życia - mówi Kvitova.

Kvitova w pierwszej rundzie French Open zagra z Amerykanką Julią Boserup.

Howard Webb w "Wilkowicz Sam na Sam". Na lotnisku podchodzi do mnie szef policji: "Witamy w Salzburgu, panie Webb. Tutaj nie pozwolimy, żeby Polacy pana zabili"