Sport.pl

Maria Szarapowa nie zagra w Rolandzie Garrosie!

Maria Szarapowa nie dostała "dzikiej karty " od organizatorów Rolanda Garrosa i nie zagra w drugim, wielkoszlemowym turnieju tego roku.

Francuska Federacja Tenisa nie przyznała "dzikiej karty" 30-letniej Rosjance. To oznacza, że Szarapowa nie zagra w Rolandzie Garrosie.

- Biorę pełną odpowiedzialność za tę decyzję. Moglibyśmy przyznać jej "dziką kartę", jeśli wracałaby po kontuzji. W przypadku powrotu po dyskwalifikacji nie było takiej opcji. Wiem, że Szarapowa może być teraz bardzo rozczarowana, ale musimy chronić tenis– tłumaczył Bernard Giudicelli, szef Francuskiej Federacji Tenisowej.

Rosjanka była zdyskwalifikowana do 26 kwietnia za stosowanie meldonium. Szarapowa tłumaczyła, że zażywała specyfik od wielu lat z powodu problemów zdrowotnych i nie zauważyła, że od 1 stycznia substancja trafiła na listę zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA).

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (47)
Maria Szarapowa nie zagra w Rolandzie Garrosie!
Zaloguj się
 • boliver

  Oceniono 1 raz 1

  Nowe----anglicy zaprosili szarapowa na turniej w Birmingham

  To jest klasa w porównaniu do prostakow z Paryża

  Guidicelli---maly pajac w rękach szczekaczek

 • brann71

  Oceniono 3 razy 1

  ,Oprócz świetnego, trzymającego w napięciu meczu tenisowego, w którym Lucic-Baroni zagrała najlepszy set życia – odbyło się niepotrzebne medialne widowisko i to dokładnie tuż przed wejściem Marii Szarapowej na kort.

  Reżyserem okazał się szef francuskiej federacji Bernard Giudicelli, który chyba do swojej roli nie dorósł.
  Ogłaszanie wszem i wobec za pomocą mediów społecznościowych, że Maria nie dostanie dzikiej karty ani do turnieju głównego, ani do kwalifikacji w momencie, kiedy zawodniczka wychodzi na kort w ważnym meczu w turnieju Premier w Rzymie, świadczy o braku kindersztuby lub/i głupocie oraz „parcia na szkło” dla własnej popularności. Jedno trzeba przyznać, że dodał kolejny element do i tak dramatycznego przebiegu spotkania.

  Maria grała nerwowo w 1. secie, Mirjana mecz życia, więc 6-4 dla Chorwatki. Patrząc na jej nieprawdopodobne zagrania, miałem jednak wrażenie, że to długo nie potrwa – Mirjana to nie Serena i całego meczu na takim poziomie po prostu nigdy nie zagra. Tak też się stało, drugi set gładko dla Rosjanki 6-2. W trzecim od razu przełamanie i 2-0 dla Marii. W tym momencie dramat – kontuzja uda i po następnym gemie Maria mecz poddała. Szkoda, bardzo jej współczuję – to musiał być strasznie nieprzyjemny dzień.

  Teraz wracając do dzikiej karty.
  Żeby było krystalicznie jasne: pisałem sto razy, że organizator ma święte prawo przyznawać dzika kartę, komu chce i nieprzyznanie prawa do gry Szarapowej byłoby OK.
  Ale nie przyjmuję do wiadomości uzasadnienia, które ...

  czytaj dalej na Odyseja1948.wordpress.com

 • lech2011

  Oceniono 2 razy 0

  "Na Rolandzie Garrosie nie chcą Marii Szarapowej"

  Ale chcą ją w Lasie Vegasie…

 • kajotgw

  Oceniono 2 razy 0

  ale że gdzie nie zagra? Nie zagra w Paryżu, we French Open też nie zagra, ale "W Rollandzie Garrosie", serio?
  No chyba że to jakaś nowa firma szyjąca staniki, wtedy rzeczywiście w Rolandzie mogłaby nie zagrać.

 • plkibic

  Oceniono 1 raz -1

  Jeszcze tylko 20 mln islamistow zakazac i bedzie git, ale dobre poczatki twardego postepowania, mieciutkiej Francji....

 • gregw500

  Oceniono 1 raz -1

  I bardzo dobrze, tępić ruskich oszustów.

 • franek-janek

  Oceniono 3 razy -1

  Czy nie powinno byc: NA ROLAND GARROS nie chca Szarapowej? Ja I wielu innych tez chce miec klejnoty jak tu ktos mowi ale jak zycie pokazuje nie kazdy je moze miec. Argument jest kiepski, rozumia go ci ktorzy na nim zarabiaja!
  RG organizatorow decyzja jest jedyna sluszna zgodna z wiekszosci opinia zawodniczek I wielu kobicow ktorzy nie chca tylko ogladac nog Szarapowej.

 • sacc77

  Oceniono 7 razy -1

  I TAK TRZYMAĆ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX