ATP Monachium. Alexander Zverev po raz pierwszy triumfuje przed własną publicznością

Alexander Zverev wygrał turniej ATP Tour w Monachium. Niemiec w finale pokonał Guido Pellę w dwóch setach 6:4, 6:3.

Ze względu na pogodę spotkanie rozpoczęło się z trzygodzinnym opóźnieniem, ale długie oczekiwanie na początek meczu nie wpłynęło negatywnie na Zvereva. Choć w pierwszy secie Niemiec przegrywał już 2:4, zdołał wygrać potem cztery gemy z rzędu, a w konsekwencji całego seta. W drugim szybko wyszedł na prowadzenie 3:0 i przewagę trzech gemów utrzymał do samego końca. Mecz trwał 72 minuty.

To trzeci turniej ATP wygrany przez Niemca, ale pierwszy przed własną publicznością. 20-latek jest sklasyfikowany na 20. miejscu w rankingu ATP, najwyżej z niemieckich tenisistów.