Tenis. Tenisowe gwiazdy obnażone. Jedna to "zwierzę imprezowe", inna wypala paczkę dziennie

Jekaterina Byczkowa to była zawodowa tenisistka, która zajmuje się aktualnie komentowaniem meczów i trenowaniem 7-letniego chłopca. Jako zawodniczka świata nie zawojowała, ale zaszokowała go niedawno za sprawą wywiadu udzielonego serwisowi Eurosport.ru. Podzieliła się w nim informacjami na temat imprez, papierosów i homoseksualizmu wśród najlepszych tenisistów globu. Oto jej najciekawsze wypowiedzi z rozmowy z Aleksandrem Gołowinem.

Papierosy i imprezy

- Znałam osobiście zawodników i zawodniczki z Francji, którzy palili papierosy. Tytoń nie jest też obcy Belgom. Oni palą nie raz na jakiś czas, ale codziennie, dla relaksu. David Ferrer wypalał w swoim czasie nawet paczkę dziennie. Nigdy nie mogłam zrozumieć, dlaczego palące zawodniczki grały lepiej ode mnie.

- Stan Wawrinka jest bez wątpienia bardzo dobrym tenisistą, ale to także zwierzę imprezowe. W przeszłości nie było imprezy, na której by go zabrakło. Bawił się również przed swoim pierwszym triumfem w Australian Open. To było niewiarygodne, że tańczę z gościem, który jakiś czas temu wygrał turniej wielkoszlemowy. On się nie zmienił. Podobno sporo się działo podczas St. Petersburg Open, ale niestety nie znam szczegółów. Ciężko to pojąć - Stan najpierw imprezuje, a potem wychodzi na kort i wygrywa. Nie wiem jak on to robi, ale należy mu się za to szacunek.

Djoković i Szarapowa

- Novak Djoković był kiedyś normalnym, pogodnym chłopakiem. Od pewnego czasu widać w jego oczach szaleństwo, wygląda jak zaprogramowany. To już nie jest ten sam Novak. Jeździ po świecie z jakimś swoim guru i nadziwić się nie mogę, co się z nim stało. Dyscyplina jest bardzo ważna w tym sporcie, ale on zrobił z siebie maszynę i żołnierza. Moim zdaniem powinien się zrelaksować i może pójść na jakąś dyskotekę.

- Maria Szarapowa to Amerykanka, nie Rosjanka. Praktycznie od dzieciństwa mieszka w USA, ma tam całą rodzinę i nigdy do Europy nie wróci. Skoro chce reprezentować Rosję - proszę bardzo. Ale to, że niosła rosyjską flagę na ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Londynie to już niedorzeczność. Masa innych sportowców mogłaby ją zastąpić, choćby Jelena Isinbajewa. Ale wiadomo, dlaczego wybrali Szarapową. Jest najbardziej rozpoznawalna na świecie ze wszystkich Rosjan. Niosła tę flagę tylko dlatego, że jest piękna i znana.

Partnerzy

- Jest trochę zawodniczek, które zabierają na turnieje swoich mężów. Wytłumaczenia są różne - moralne wsparcie, masaże, czy do noszenia toreb. Większość partnerów nigdzie nie pracuje, bo nie mieliby kiedy. Dominika Cibulkova mówi otwarcie, że chce, aby jej chłopak z nią podróżował, bo jest "śmiesznie i fajnie", a pieniądze zarobione przez niego na Słowacji nie są dla nich niezbędne.

- Ogromny odsetek tenisistek ma orientację homoseksualną. One tego nie próbują ukrywać. Za moich czasów były to między innymi Rennae Stubbs, Lisa Raymond, Eleni Daniilidu, Francesca Schiavone, a Casey Dellacqua z Australii ma nawet dziecko ze swoją partnerką. Carla Suarez Navarro współżyje z kobietą, która także jest tenisistką. Jest masa takich przypadków, mogłabym ich wymienić ze 40.

Więcej o: