Tenis. Walkower w Pucharze Davisa. Shapovalov omal nie znokautował sędziego

Denis Shapovalov, kanajdyjski junior, któremu eksperci wróżą wielką karierę, stał się bohaterem mediów z całego świata. Niestety, negatywnym. W meczu Pucharu Davisa z Wielką Brytanią 17-latek wyładował swą złość na piłce, pechowo trafiając nią w sędziego. Kara musiała być surowa

Pojedynek Shapovalov - Kyle Edmund był ostatnim w meczu Kanady z Wielką Brytanią. Przed nim w starciu I rundy Pucharu Davisa był remis 2:2. Po dwóch setach gracz gospodarzy notowany na 252. pozycji rankingu ATP przegrywał z 53. zawodnikiem tego zestawienia 0:2 (3:6, 4:6), a na początku trzeciej partii przegrał gema przy własnym serwisie. Właśnie w tym momencie mistrzowi juniorskiego Wimbledonu puściły nerwy.

 

Zaraz po przypadkowym, ale potężnym ciosie, Shapovalov przepraszał sędziego Arnauda Gabasa. Niestety, przeprosiny nie pomogły. Kanadyjczyk został zdyskwalifikowany, zgodnie z regulaminem mówiącym, że tenisista nie może naruszyć nietykalności cielesnej arbitra. Cały mecz wygrali Brytyjczycy, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Davisa, w którym zmierzą się z Francuzami.

Sędzia Gabas po bezmyślnym uderzeniu Shapovalova wyglądał tak:

Zobacz wideo

Ana Ivanović zakończyła karierę! Zobacz jej najpiękniejsze zdjęcia [GALERIA]