WTA Tiencin. Agnieszka Radwańska wycofała się z turnieju!

Rozstawiona z "jedynką" Agnieszka Radwańska po świetnym meczu awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA na kortach twardych w Tiencinie (pula nagród 427 tys. dol.), ale na konferencji prasowej poinformowała o wycofaniu się z dalszej rywalizacji.

Broniąca tytułu Radwańska wygrała w czwartek z Rosjanką Jewgieniją Rodiną 6:1, 6:1. W ćwierćfinale miała zmierzyć się z Chinką Shuai Peng. Do pojedynku jednak nie dojdzie, bo Polka zdecydowała się wycofać z turnieju.

Radwańska ogłosiła to na konferencji prasowej tuż po meczu. Oficjalnym powodem jest uraz prawego uda. Polka nie chce ryzykować pogłębienia urazu przed nadchodzącym WTA Finals w Singapurze.

W turnieju kończącym sezon zagra osiem najlepszych zawodniczek oraz osiem najlepszych par deblowych w rankingu. Początek zawodów 23 października.

W Tiencin nie zobaczymy już żadnych reprezentantów Polski. Nie powiodło się Linette (WTA 98.), która przegrała z Amerykanką Alison Riske (56.) 3:6, 6:7 (2-7). Natomiast w ćwierćfinale debla odpadły Katarzyna Piter i Turczynka Ipek Soylu. Uległy Ukraince Oldze Sawczuk i Chince Yafan Wang 2:6, 4:6.

Zobacz wideo

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]

Więcej o: